• |
ide | kryesore

Hakerimi nga Irani/ U deshën 24 orë që të rikthehet sistemi TIMS në aeroportin e Rinasit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Rikthehet sistemi TIMS në Rinas, pas 24 orësh pas sulmit kibernetik që ka si autor Iranin. Mësohet se në aeroportin ndërkombëtar Nënë Tereza është rikthyer puna në normalitet të plot, ashtu si për 6 pika të tjera.

Në Rinas regjistrimi i hyrjeve dhe daljeve do të bëhet përmes sistemit dhe tashmë qytetarët nuk do të jenë të detyruar të presin në radhë të gjata.

Kujtojmë se sistemi TIMS hyri në funksion dhe për pikat kufitare të Muriqanit dhe Kapshticës.


3 Comments

  1. Fale udheheqjes largpamese te shokut EDVIN,qe marrte jete nga ditet e patronazhisteve,sistemi u rikthye ne pune. Po kur te sulmohet Amerika si do ja beje????!!!!!.

  2. Mendoni pozitivisht per kalesen e radhes, pa kontroll BE, te pakten… ka njerez ne nevoj… edhe Ju shifni veç… po çfare rregullohet me k’to… nese fillon gjithshka nga e para ndofta… pa cekur planet 30 vjeçare te… pffffffffffffffffffffffffffffff 🤗🤗🤗

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *