• |
ide | kryesore

Balluku deputetes së PD: Unë i laj rrobat e mia në 12 të natës kur më del koha. Ti bëj ç’të duash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
belinda ballukuMinistrja e Energjitikës, Belinda Balluku, ka replikuar në Kuvend me një deputete të opozitës, e cila i risolli në vëmendje këshillat e ministres për kursim energjie, mes tyre edhe larja e rrobave me 30 gradë. Balluku ka bërë një reagim të ashpër dhe sfidues ndaj deputetes së PD.

“Jo po darkë me oligarkët, na ke mbajtur pishtarin ti…Po ç’a i keni këto. Ma gjej me video ku e kam deklaruar për larjen e rrobave. Unë i laj rrobat e mia në 12 të natës kur më del koha. Ti bëj ç’të duash. Detyra ime është të garantoj furnizim me energji. Deri më tani ia kemi dalë. Tani, të vish këtu të harxhosh kohën me këto gjëra, nuk ka kuptim. Ke ndonjë gjë serioze për të na thënë? Unë po të them nëse ke dicka konkrete të çohem unë dhe të shpjegoj. Për rrobat zonjë, laji siç i mendon ti. Është mirë ta mbylli derën e frigoriferit”, u shpreh ministrja Balluku duke përsëritur këshillat e saj për krusim energjie elektrike.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *