• |
ide | kryesore

Griezmann, aktivizimi me pikatore merr fund: Atlètico e Barcelona gjetën akordin

-Instant, Sport
GriezmannDiego Pablo Simeone më në fund do të jetë në gjendje të ndalojë së pari orën për të vendosur se kur do të aktivizojë Antoine Griezmann. Në fakt, një nga telenovelat më groteske të muajve të fundit ka parë më në fund epilogun e saj. Atlètico Madrid dhe Barcelona kanë arritur një marrëveshje për shitjen përfundimtare të sulmuesit francez. Prandaj, nuk ka më përdorim ore. Le Petit Diable tani është në fakt një lojtar i Colchoneros.

Çështja që lidhet me sulmuesin francez është e njohur disi për të gjithë. Një vit më parë Barcelona e kishte shitur te Atlètico në një huazim dy vjeçar, me një shlyerje të detyrueshme për 40 milionë euro. Por kjo vetëm në rast se sulmuesi do të ketë luajtur më shumë se 50% të ndeshjeve (të paktën 45 minuta). Një klauzolë që i kishte shtyrë drejtuesit Colchoneros të “detyronin” Simeone të përdorte me orar francezin. Për këtë fillim viti ai koleksionoi vetëm 2 paraqitje si titullar dhe 8 si zëvendësues, duke hyrë gjithmonë rreth minutës së 60. Sjellje që kishte acaruar blaugranat, të cilët kishin kërcënuar se do ta çonin çështjen në gjykatë.

Drejtuesit e dy klubeve spanjolle kanë arritur një marrëveshje në këto orë. Atlètico do të paguajë 20 milionë euro te Barça për blerjen përfundimtare. Kështu, Griezmann do të jetë patjetër një lojtar madrilen. Për kënaqësinë e Simeones, i cili më në fund do të jetë i lirë ta përdorë lojtarin pa e parë orën e tij. Por të kënaqur do të jenë edhe blaugranat. Pavarësisht një zbritje prej 50% në çmim, katalnasit do të shohin arkat e tyre të rimbushen.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *