• |
ide | kryesore

Partizani i shënoi poker, Colella fundos Teutën me ironi: “Duhet të vijmë më shpesh të luajmë në Durrës”

-Instant, Sport
Colella“Edhe në miqësoren e parë te Partizani ka fituar ndaj Teutës, ndoshta duhet të vijmë më shpesh të luajmë në Durrës se mund të duket fatsjellëse”. Giovanni Colella shijon vendin e parë në renditje me një 1-4 në Niko Dovana që nuk lë asnjë dyshim. Partizani i tij ka rigjetur edhe golat në transfertë, duke e mbyllur fazën e parë të kampionatit në krye të renditjes. Shkon keq e më keq për Teutën. Skuadra e Shkëmbit fundoset sërish, e parafundit me 7 pikë.

Të kuqtë e nisën ndeshjen praktikisht në avantazh me golin e Hotit në minutën e 2’. Teuta u përgjigj me barazimin provizor të Grudës në minutën e 16’, por nuk e mbajti dot ritmin. Kryeqyetasit rimorën avantazhin pas 6 minutash me Da Silvan, përpara se Hoti të kompletonte dygolëshin e tij në të 24’. Vendasit u përpoqën të reagonin, por në minutën e 75’ Skuka i dha goditjen përfundimtare. “Duhet të vazhdojë të krijojmë raste dhe shënojmë gola, kjo është e rëndësishme – shpjegoi italiani -. Sot ka bërë Hoti dy gola dhe shpresoj që në ndeshjen tjetër të jetë Cara se e meriton. Pastaj të fitosh 4-1 jashtë, nuk është vetëm një rezultat i mirë, por një tregues që jemi aty”.

Lexo më tej: Mjekët e Partizanit kalojnë kangjellat të shpëtojnë tifozin (VIDEO)

OBJEKTIVI

Partizani vazhdon të udhëheqë kampionatin me 19 pikë, në përfundim të javës së 9 që mbyll edhe fazën e parë të Superiores. Për Colella sigurisht që është një arritje, por është vetëm një hap drejt një objektivi që fitohet në qershor: “I lumtur jam kur fitoj ndonjë gjë dhe tani nuk kam fituar asgjë. Sa i përket faktit të golit nuk kam qenë asnjëherë i shqetësuar. Një skuadër që godet shumë portën, golat herët a vonë do i bëjnë. Pastaj mendoj se jemi të kënaqur që jemi të parët në fund të fazës. Por mendoj se kjo ka pak rëndësi për momentin”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *