• |
ide | kryesore

Dosja ‘Babale’/ Shtyhet për të katërtën herë seanca në Apel

-Instant, Lajme, Të fundit
salianjiSeanca ndaj deputetit Ervin Salianji, i akuzuar për çështjen ‘Babale’, është shtyrë për të katërtën herë. Motivi i shtyrjes së seancës ishte mungesa e avokatit të gazetarit Jetmir Olldashi. Gjykata ka vendosur zëvendësimin e avokatit të Olldashit Indrit Sefa, me avokaten Gëzime Buci. Arsyeja pas këtij vendimi ishte mungesa e korrektesës së avokatit. Për zëvendësimin e tij u urdhërua edhe njoftimi i Olldashit.

Seanca e radhës u caktua në 19 dhjetor, në orën 13:00.6 Comments

  1. Salianus. Rri me pordh ne zemer tani deri ne 19 dhjetor.
    Nuk deshe te beheshe me berishen.
    Po ktheje o budalla hajde me berishen, mos rri vetem. Cdeshe qe shave berishen, po tani kush do te mbroj. Nga budalliku qe bere me babalen.

  2. Me te gjithe keta sesi behet nje magji ne mes te procesit qe ia lehteson akuzen. Nuk e kam vetem me ket babalen por me gjithe politikanet. Te ishte nonje popull i thjesht celesat ne det.

  3. Dhe cecene e shpellkare thone qe rama e ka kapur drejtesine,salihanji i grides dhe i babales po livadhis sepse i duhet spiunit salih metaj qe ka kercenuar me jete trupin gjykues

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *