• |
ide | kryesore

Berisha: Aksionerët në Portin e ri, Rama dhe vëllezërit Kariç

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaSali Berisha ka zbuluar fakte dhe emra të lidhur me aferën që Qeveria Rama ka nisur të projektojë për përfitime milionash në Portin e Durrësit.

Lexo më tej: Pikat e errëta të planit për pallate dhe marinën e Durrësit 

Berisha deklaroi para Kryesisë së PD-së se “tani lidhjet janë të kristalta me Beogradin dhe Lukashenkon e Bjellorusisë nëpëmjet vëllezërve Karriç. Vëllezërit Karriç, pasi u vendosën në sanksione për bashkëpunimin e ngushtë me Llukashenkon, kompanitë e tyre të regjistruara në Qipro, i shitën në Emiratet e Bashkuara dhe konkretisht tek këto kompani që po merret Edi Rama me to.

Vëllezërit Karriç janë aty, i ka botuar “Euroactiv”. Ata i shitën me një çmim 30 herë më të ulët seç kishin. Pra, bëhet një formalitet, por ata janë faktikisht përfaqësues të Aleksandër Vuçiç dhe të Aleksandër Llukashenkos në Dubain e Edi Ramës, në Portin e Durrësit. Natyrisht, aksioner më kryesor është vetë Edi Rama.

Unë isha mbrëmë me gazetarët. Dhe me të drejtë gazetarët më pyetën “Po ku e di ti këtë, që thua Edi Rama?!” Po shumë e thjeshtë ajo. S’mund të imagjinoj kurrë në qoftë se nuk do të kisha interesa direkte të miat që unë të fshihja të tjerët që janë. Si mund t’i fsheh unë popullit tim, qytetarëve të mi, 60% të aksionerëve?! Kjo s’mund të ndodhë kurrë! Kjo ndodh vetëm kur e ke sipërmarrjen tënde dhe qëndron ti pas saj!”” nënvizoi Berisha.

Lexo më tej: Berisha: Durrësi do kthehet në ‘lavatriçen’ e pastrimit të parave 19 Comments

 1. po pse nuk i con ne prokurori nqs ke prova se keshtu llap llap ste beson njeri. Se i bie qe po te besonte njeri, duhet te te besonte edhe kur thoshe qe Basha eshte cun flori apo kur thoshe qe Like floriri eshte bastard. Ose shko me prova ne prokurori ose mbylle halen se je ber bajat.

 2. Karakurva edvin rama nuk ka gjak shqiptari dhe po shet e degradon cdo vlere e pasuri historike te vendit. Fundi i kesaj ndyrsire do jete i shpejte dhe i sigurte. KAQ.

 3. Shih shih Jogro Pederastomotershkerdhyeri eshte bo ofendus . Te degjenerum qe vidhni e pastaj boni dhe propagand si minj ne cdo portal . Jeni pjesa inferiore e shoqeris dhe e di gjith populli thjesht . Jeni te deshtum ne cdo fushe dhe aspekt socialoshoqeror . Pse nuk e fusni Salen ne burg kur ja dini e faktoni veprat penale ?? Po like floririn pse e moret dhe bot aleanc pasi kishit nxjerr njerezit ne 21janar ????? Jeni hajduta e pederasta te peshtir e te degjenerum me shum se cdo parti e qiveri qe ka pas kombi shqipetare .

   1. Me kete lloj opozite ne 2039. Dhe prap veshtir do jet.
    Me bashen i hodhen benzin. Me berishen i vun flaken.
    Po nuk doli nje fraksion i ri. Ose nje parti e re e besueshme. Ps pa frik edhe 12 vjet ne pushtet.

 4. Shum shum keq per keto llafe te kota dhe per kete bashki qe vazhdon akoma duke u tallur me njerzit me fjal boshe.

 5. na cau karin, nuk le vend pa fut hundet. Nxorri si gjithmone ca emra sllavesh sic e bente me Duken e me klanin e Zenunit. Sot qe Duken e ka aleat di njeri se cu be me klanin e Zenunit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *