• |
ide | kryesore

Kërcënoi me vdekje nipin për pronën, arrestohet xhaxhai

-Instant, Lajme, Të funditNjë 57-vjeçar është vënë në pranga nga policia pasi ka kërcënuar nipin me armë. Ka qenë vetë 30-vjeçari A.S., që ka kallëzuar ngjarjen në polici. Mësohet se në pranga ka rënë I. S., 57 vjeç, banues në Kavajë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas marrjes së kallëzimit nga shtetasi A. S., 30 vjeç, se xhaxhai i tij e kishte kanosur se do ta vriste, për motive pronësie, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Property”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:– I. S., 57 vjeç, banues në Kavajë”-njofton policia.

Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, efektivët e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarakLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *