• |
ide | kryesore

Çfarë ndodh me motin në fundjavë

-Instant, Arkiva, LajmePër ditën e premte moti parashikohet fillimisht i vranët me intervale kthjellimesh të shkurtra. Reshjet e shiut parashikohen të dobëta përgjatë vijës bregdetare. Sipas SHMU prej orëve të mesditës kthjellime dhe vranësira. Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete të forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 1 deri 9°C

në zona e ulëta 4 deri 16°C

në zona bregdetare 7 deri 16°CLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *