• |
ide | kryesore

Covid-19 ende aktiv në vend (Harta)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19, ne 24 orët e funditMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anti Covid-19 dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid-19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 82 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 2 qytetarë, në Bashkitë:

Nga 1 qytetarë në Tiranë, Durrës.

Janë 195 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 nuk ka pacient që po trajtohet. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Lexo më tej: FNSH në familjen Martinaj/ A është i kërcënuar Edi Rama? 

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,893 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 26 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 2

Të shëruar në 24 orë 14

Të shtruar në spitale 0

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 82

Testime totale 2,017,863

Raste pozitive 332,684

Raste të shëruara 328,893

Raste Aktive 195

Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 149

Fier 14

Durrës. 8

Berat. 6

Gjirokastër 5

Vlorë 4

Lezhë. 3

Korçë. 3

Shkodër 2

Elbasan. 1Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *