• |
ide | kryesore

21 janari/ Xhaxhai i Aleks Nikës i premton kreut të SPAK audio-përgjimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
21 janariMark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës i cili mbeti i vrarë në protestën e zhvilluar në 21 janarin e vitit 2011, është takuar me kreun e SPAK Altin Dumanin.

Gazetarja Klodiana Lala zbuloi se ai ka kërkuar që dosja t’i kalojë SPAK dhe të hetohet nga SPAK.

Më tej ai është shprehur se nëse hetohet nga SPAK përgjimet do të ua dorëzojë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionin, pasi nuk kanë besim tek Prokuroria e Tiranës.

Ky reagim vjen pas audiopërgjimeve të publikuara së fundmi lidhur më ngjarjen e 21 janarit.

“Ne kërkojmë që dosja të hetohet në SPAK. Si familje kemi besim te Prokuroria e Tiranës. Ne duam që SPAK-u të tërhqë dosjen pasi i ka të gjitha mundësitë të kryejë një hetim objektiv”. Kështu mësohet të ketë thënë Nika.

Lexo më tej: Surpriza/ Zbulohen përgjimet audio të urdhrave për të vrarë në 21 janar 

Lexo më tej: Spektakli/ PS padit në SPAK Berishën, Bashën dhe gardistët për 21 janarin 5 Comments

  1. Keta neandertale moderne prape vazhdojne dhe hane sapunin per djathe…..
    Nuk jeni as turkoshake qe t’ju shperlaje trurin kurva e gjate e kristaqo .perdhunuesit .
    Katoliket e menchure e dine kush eshte nxitesi qe u beri gropen ketyre 4 te pafateve…. Dhe kush jane xhelatet e shqiptareve…
    Skeni pare gje akoma.
    Popull vemje voteshites dhe gjakshites.

  2. Sa vete ja paskan derguar deri tani SPAK se Tan Hoxhen dhe Zhulsi Haken e morem vesh. Mos jepni lajme koti se ju bie serioziteti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *