• |
ide | kryesore

Serish tensione, Bullgaria tërheq ambasadorin nga Shkupi

-Instant, Lajme, Të fundit

VMRO-DPMNE akuzoi partitë në pushtet se ato pranuan të gjitha kushtet e Bullgarisë, me herët. Marrëdhëniet e acaruara mund të ndikojnë edhe në aktivitetin e komisionit të përbashkët për cështje historike dhe arsimore. Tensionet midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut jane acaruar muajt e fundit. Kjo për shkak të hapjes së klubeve bullgare në Manastir dhe Ohër. Keto klube jane kundërshtuar nga pala maqedonase.
1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.