• |
ide | kryesore

Serish tensione, Bullgaria tërheq ambasadorin nga Shkupi

-Instant, Lajme, Të funditVMRO-DPMNE akuzoi partitë në pushtet se ato pranuan të gjitha kushtet e Bullgarisë, me herët. Marrëdhëniet e acaruara mund të ndikojnë edhe në aktivitetin e komisionit të përbashkët për cështje historike dhe arsimore. Tensionet midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut jane acaruar muajt e fundit. Kjo për shkak të hapjes së klubeve bullgare në Manastir dhe Ohër. Keto klube jane kundërshtuar nga pala maqedonase.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *