• |
ide | kryesore

Të arrestuar për korrupsion, kush janë 4 zyrtarët e Bashkisë Dimal (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditHetimi për 4 zyrtarët e Bashkisë Dimal të arrestuar sot ka nisur në nëntor 2020 pas kallëzimit të një qytetari. Ata akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Në kallëzim qytetari akuzon punonjësit e Bashkisë së Dimalit se i kanë dëmtuar biznesin e ngritur në një pronë publike të cilën ai e posedonte që prej fillimit të viteve ’90 me justifikimin se do të ndërtohej lulishte, por sipas tij pas prishjes prona i është kaluar nje qytetari tjetër.

Të arrestuarit:

-Arben Guraj Përgjegjës i Sektorit të Shërbimeve.

-Altin Pali, drejtor Urbanistike.

-Valentina Jançe, ish-shefe e Urbanistikës.

-Vait Koshi, administrator i një shoqërie tregtare.

-Arjan Demiraj, inxhinier pranë kësaj kompanie.

SPAK i akuzon për korrupsion dhe shpërdorim detyre.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *