• |
ide | kryesore

Mbreti Charles dëbon Harry dhe Meghan nga shtëpia në Londër

Paparazzi, Slider


Mbreti Charles po largon Princin Harry dhe Meghan Markle nga shtëpia e tyre në Frogmore Cottage.

Një burim i brendshëm konfirmoi me Page Six se monarku filloi procesin e dëbimit në janar – një ditë pasi libri i Princit Harry “Spare” u publikua. Libri i Harry-t përmbante një mori akuzash të bujshme, duke përfshirë atë që Princi Uilliam e shtyu me dhunë në dysheme dhe që Mbretëresha Consort Camilla zbuloi histori për vëllezërit në shtyp.

“Ky dëbim me siguri shënon fundin e kohës së Harry dhe Meghan në MB,” i tha një burim US Sun. Mbreti Charles i ka ofruar Andrew çelësat e shtëpisë me pesë dhoma gjumi. Thashethemet po qarkullojnë se mbreti dëshiron të dëbojë vëllain  nga rezidenca e madhe, e cila përfshin një pishinë, 98 hektarë tokë dhe 30 dhoma gjumi . Andrew – të cilit iu hoqën titujt e tij mbretërorë për përfshirjen e tij në skemën e trafikimit se*sual të Jeffrey Epstein – thuhet se po kundërshton këtë vendim.

“Andrew po i reziston idesë për t’u transferuar në Frogmore Cottage pasi atij iu ofrua javën e kaluar,” shtoi burimi. “Por kjo tregon se Harry dhe Meghan janë të pafuqishëm për të ndaluar dëbimin.” Kjo situatë mund të ketë qenë forma e vetme e komunikimit e mbetur midis mbretit dhe djalit të tij. Burimet pohojnë se të dy nuk kanë folur që kur u lirua “Spare”. Është ende e paqartë nëse Harry dhe Meghan do të ftohen në kurorëzimin e tij./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *