• |
ide | kryesore

Princ Harry sulmon pallatin mbretëror

Arkiva, Paparazzi, Slider


Princ Harry nuk do të heshtë më.

Duka i Sussex nuk u përmbajt në një deklaratë të dëshmitarit të paraqitur si pjesë e çështjes së tij ligjore kundër Associated Newspapers Ltd. Në dokumentet gjyqësore të siguruara nga E! News, Harry jo vetëm që akuzoi botuesin për “kriminalitet” për marrjen e informacionit të tij privat përmes mjeteve të paligjshme por ai gjithashtu thirri institucionin mbretëror.

“Pas vdekjes së nënës sime në vitin 1997, kur isha 12 vjeçe dhe trajtimit të saj nga shtypi, kam pasur gjithmonë një marrëdhënie jo të lehtë me shtypin”, tha ai duke iu referuar nënës së tij, Princeshës Diana, e cila u nda nga jeta në një aksident automobilistik teksa i shmangej paparacëve. “Megjithatë, si anëtar i Institucionit politika ishte “kurrë mos u anko, kurrë mos shpjego”. Ai vazhdoi: “Nuk kishte alternativë, unë u detyrova  ta pranoja. Në pjesën më të madhe pranova interesin për të kryer funksionet e mia publike.”

Harry vuri në dukje se ai u bë “gjithnjë e më shumë i shqetësuar nga qasja e mosmarrjes së masave kundër shtypit pas sulmeve të egra të vazhdueshme, ngacmimeve dhe artikujve ndërhyrës, ndonjëherë racist” kundër Meghan Markle gjatë ditëve të para të marrëdhënies së tyre. Dhe kur ajo mbeti shtatzënë me djalin e çiftit Princ Archie në vitin 2018, Harry kujtoi se “situata u përkeqësua”./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *