• |
ide | kryesore

Në kërkim nga autoritetet greke për trafik drοge, arrestohet 38-vjeçari shqiptar në Belgjikë

-Instant, Lajme, Të funditNjë 38-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim nga Greqia është arrestuar në Bruksel të Belgjikës. Ai akuzohej për trafik droge. Sipas mediave te huaja, shqiptari u arrestua në aeroportin e Brukselit, pak para se të udhëtonte për në Shqipëri. Ai tentoi të mashtronte punonjësit e aeroportit duke treguar dokumente false udhëtimi. Efektivët e policisë së Patrës, të cilët kishin marrë informacione për lëvizjet e tij.

Gjatë operacionit policor në Greqi, policia gjeti dhe sekuestroi më shumë se 12 kg kanabis, 483 gr kokainë, 43 gr heroinë, me vlerë 224 mijë euro, në tokat pyjore në Platani Patras dhe Kyrenia Aegialia.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *