• |
ide | kryesore

Konfirmohet pjesëmarrja e Harry në kurorëzimin e Mbretit Charles

Paparazzi, Slider
Harry


Pas javësh spekulimesh të tensionuara, është konfirmuar pjesëmarrja e Princ Harry në kurorëzimin e mbretit Charles III.Megjithatë, Meghan Markle nuk do t’i bashkohet.

“Pallati Buckingham është i kënaqur të konfirmojë se Duka i Sussex-it do të marrë pjesë në shërbimin e kurorëzimit në Westminster Abbey më 6 maj”, tha një zëdhënës i pallatit për Page Six.Dukesha e Sussex do të qëndrojë në Kaliforni me Princin Archie dhe Princeshën Lilibet.Ky do të jetë ribashkimi i parë i Harry-t me anëtarët e familjes mbretërore që nga publikimi në janar i kujtimeve të tij të suksesshme, “Spare”.

Siç zbuloi Page Six, vendimi u mor pasi Harry dërgoi një listë pyetjesh në Buckingham Palace, duke përfshirë vendin ku do të ulej dhe çfarë sigurie do të sigurohej. Besohet se ai do të qëndrojë në Frogmore Cottage, shtëpinë e tij në Windsor, për herë të fundit, pasi Charles i ka kërkuar atij dhe Markle të largohen.Kjo do të thotë se zyrtarët e pallatit do të mund të marrin frymë pas disa muajsh të vështirë.

Harry  në librin e tij bëri një sërë pretendimesh për të atin, vëllain e tij, Princin William dhe kunatën e tij, Kate Middleton. Ato përfshijnë thënien se Charles kishte qenë një prind i largët dhe zbulimin e një zënke fizike me William, si dhe pretendimin se ishin William dhe Kate ata që e bindën atë të vishte kostumin e tij tashmë famëkeq të partisë naziste.

Ndërsa Harry nuk besohet të ketë folur me babain dhe vëllain e tij, tashmë është bërë e qartë se ai nuk do të lejohet të qëndrojë në ballkonin e pallatit pranë mbretit dhe mbretëreshës Camilla, sepse ai nuk është më një mbretëror  Monarkut do t’i bashkohen disa të zgjedhur që i kanë kushtuar jetën e tyre shërbimit publik. /Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *