• |
ide | kryesore

Lionel Richie flet për pjesëmarrjen në kurorëzimin e Mbretit Charles

Paparazzi, SliderLionel Richie mezi pret të performojë në kurorëzimin e ardhshëm të Mbretit Charles.

Pasi u shpall së bashku me Katy Perry dhe të tjerë si interpretues për Koncertin e Kurorëzimit të 7 Majit, këngëtari i “All Night Long” bisedoi me PEOPLE rreth se çfarë do të thotë nderi për të gjatë Çmimeve Breakthrough në Muzeun e Akademisë së Filmit. “Dmth, ju nuk futen në këtë industri dhe thoni: “E dini çfarë? Unë do të jem në kurorëzimin e mbretit”. E dini, kjo nuk ndodh kurrë”, tha Richie. “A. Është një surprizë. B, çfarë nderi. Dhe C, fakti që nga të gjithë artistët ai më zgjodhi mua.”

Duke vënë në dukje se ai e njeh Charles  “për një kohë të gjatë”, gjyqtari i American Idol shtoi, “Unë me të vërtetë e festoj hyrjen e tij në rolin e mbretit”. “Ai ka qenë në atë rol princi për një kohë të gjatë, por unë dua të shoh se çfarë do të ndryshojë tani për sa i përket mbretërimit të tij. Por ai është një person të mrekullueshëm,” vazhdoi ai.

Lionel u shpall si një interpretues i koncertit  në fillim të kësaj jave, më pak se një muaj përpara se Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla të kurorëzohen në Westminster Abbey. Interpretues të tjerë së bashku me Richie dhe Perry, 38 vjeç, përfshijnë Andrea Bocelli, Take That, Sir Bryn Terfel, Freya Ridings dhe Alexis Ffrench./Lapsi.al

Marrë nga: PeopleLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *