• |
ide | kryesore

Zëdhënësi i Meghan Markle: Ajo nuk i ka dërguar letër Mbretit Charles

Paparazzi, Slider
Meghan Markle


Së fundmi u raportua se Meghan Markle i ka dërguar  një letër mbretit Charles III – në të cilën ajo identifikoi një mbretëror  i cili shprehte “shqetësime” për ngjyrën e lëkurës së djalit të saj, Archie.  Por një përfaqësues i Dukeshës së Sussex i thotë ET se një sugjerim i tillë është “i rremë dhe sinqerisht qesharak”.

Drama mbretërore u shpalos pasi The Telegraph të premten mbrëma postoi një histori duke pretenduar se Charles i shkroi Meghan-it pas intervistës së saj dhe Princit Harry në mars 2021 me Oprah Winfrey. Gazeta raportoi se Meghan i shkroi përsëri princit të atëhershëm të Uellsit dhe ngriti shqetësime për “paragjykimin e pavetëdijshëm” dhe racizmin, pasi ajo  i zbuloi Oprah-ut se kishte “shqetësime dhe biseda se sa e errët mund të jetë lëkura [e Archie] kur të lindte. ”

Telegrafi raportoi se “kuptohet se si Mbreti ashtu edhe Dukesha pranuan se vërejtja e individit nuk ishte bërë me keqdashje”. Pas publikimit të raportit, reporterët dhe fansat mbretërorë dolën në mediat sociale dhe akuzuan Meghan për nxjerrjen e letrës. Më së shumti, korrespondenti mbretëror për The Sunday Times, Valentine Low, shkoi aq larg sa pyeti në Twitter: “Pyetja është, pse kampi i Sussex dëshiron të zbulojë të gjitha këto? A është Meghan duke u përpjekur të parandalojë një shpërthim paqeje midis Harry-t dhe babai i tij?

Në një deklaratë për ET, një zëdhënës i Meghan thotë: “Dukesha e Sussex-it po ecën me jetën e saj në të tashmen, duke mos menduar për korrespondencën e dy viteve më parë. Çdo sugjerim ndryshe është i rremë dhe sinqerisht qesharak. Ne inkurajojmë mediat tabloide dhe korrespondentët e ndryshëm mbretërorë të ndalojnë cirkun rraskapitës që po krijojnë vetëm ata.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *