• |
ide | kryesore

Lionel Richie flet për ftesën në kurorëzimin e Mbretit Charles

Paparazzi, SliderLionel Richie po përgatitet për performancën e një jete. Këngëtari është më pak se dy javë larg nga performimi në Koncertin e Kurorëzimit të Mbretit Charles më 7 maj.

“Unë jam duke ecur në histori,” tha Richie për Extra për ftesën për të performuar në këtë ngjarje, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt nga Kështjella Windsor. “Unë e njoh mbretin Charles për një kohë. Por ti kurrë nuk mendon se ai do të telefonojë dhe do të thotë: “Unë të dua atje”. Përgjigja është, “Unë jam atje.  Unë jam duke ecur në histori. Ky është një moment që ai arrin të shkëlqejë. Jam shumë i lumtur për të dhe Mbretëreshën.”

Lionel u shpreh i shqetësuar se si do të duket performanca e tij.”Më duhet t’ju them se nuk mund të them asnjë fjalë – është një sekret mbretëror,” shtoi . “Më thanë mos zbulo. Por unë do t’u thosha të gjithëve nëse mundem… Po përpiqem të përmbahem, por do të jetë një në një milion herë në histori të jesh pjesë e diçkaje të tillë”.

Katy Perry, është gjithashtu në listën e koncertit të kurorëzimitsë bashku me Andrea Bocelli. Edhe grupi britanik i popit Take That do të performojë  shfaqjen e tyre të parë live që nga viti 2019 me Sir Bryn Terfel, Freya Ridings dhe Alexis Ffrench.

Richie e njeh mbretin Charles për një kohë të gjatë, siç vuri në dukje ai në një bisedë me PEOPLE në fillim të këtij muaji. “Ai ka qenë në atë rol princi për një kohë të gjatë, por unë jam i shqetësuar të shoh se çfarë do të ndryshojë tani për sa i përket mbretërimit të tij. Ai është një person të mrekullueshëm.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *