• |
ide | kryesore

Fobitë e çuditshme ushqimore të mbretit Charles

Paparazzi, SliderCharles III me sa duket ka disa veçori të lidhura me ushqimin – dhe ato po dalin në dritë përpara kurorëzimit të kësaj fundjave.

Në një artikull të rishfaqur së fundmi nga libri i Tom Bower i vitit 2018 për princin e atëhershëm Charles, i titulluar “Princi rebel”, autori shkroi se monarku nuk e dinte se çfarë ishte mbështjellësja dhe ai supozohet se ishte mjaft i befasuar kur e pa atë për herë të parë sipas Mirror.

“Ai hyri në dhomën e ngrënies dhe bërtiti,” , tregoi gazeta. “Duke pasur frikë nga më e keqja, Camilla vrapoi pas tij. “Çfarë është kjo?” pyeti i shoqi, duke treguar ushqimin. Një fragment u botua në Guardian në kohën e publikimit, por Clarence House nuk e komentoi atë atëherë, kështu që është e paqartë nëse është fakt mbretëror – apo trillim.

Tani, disa nga çuditë e tij të tjera dietike po zbulohen nga Carolyn Robb, një ish-kuzhiniere e cila ka punuar për monarkun për 11 vjet duke filluar nga viti 1989. Ndërsa fliste për OK! Magazine, ajo pohoi se mbreti i ardhshëm e urrente ushqimin që nuk ishte në stinë – veçanërisht luleshtrydhet. “Charles kishte gjithmonë një sasi modeste mishi në dietën e tij dhe gjithçka duhej të ishte në sezonin e tij – kështu që nuk kishte luleshtrydhe të importuara në dhjetor”, tha ajo.

Gjatë intervistës, ajo lavdëroi Charles, duke thënë se ai ishte shumë “i sjellshëm” dhe “i kuptueshëm”. Ish-kuzhinierja pohoi gjithashtu se ai do të shkruante shënime të vogla duke komplimentuar ushqimin e saj.“Nuk kam takuar kurrë dikë kaq punëtor, megjithatë ai do të gjente ende kohë për të shkruar shënime të vogla duke thënë: “Faleminderit, ishte e shijshme”, shtoi Robb./Lapsi.al

 

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *