• |
ide | kryesore

Veprimi i Mbretit Charles për djalin e Harry gjatë kurorëzimit

Paparazzi, Slider


Charles III ngriti një dolli për nipin e tij Archie teksa i uroi atij ditëlindjen e katërt “kudo që të ishte” gjatë një mbledhjeje intime familjare të shtunën.

Monarku i bëri homazhe djalit të ditëlindjes – si dhe “ata që nuk ishin aty” – në Buckingham Palace menjëherë pas kurorëzimit të tij, tha një burim për Daily Mail. Princi William thuhet se filloi vaktin duke uruar babain e tij për ditën historike. Menjëherë pas kësaj, Charles u ngrit në këmbë për t’iu drejtuar turmës – e cila përfshinte familjen e gjerë të Mbretëreshës Camilla, si dhe atë të Kate Middleton – dhe i falënderoi ata që e bënë ditën kaq të suksesshme.

“Me sa duket ishte një moment shumë i ëmbël,” tha burimi i brendshëm. Edhe pse PrincHarry ishte i ftuar në drekë, ai refuzoi me mirësjellje ndërsa u kthye në Kaliforni për të festuar festën “intime” të ditëlindjes së djalit të tij, të cilën ai nuk pranoi ta humbiste. Burimi i tha më tej gazetës se mbreti dukej “vërtetë mjaft i zhgënjyer që nuk qëndroi”. Të tjerë, megjithatë, “isin të lumtur” që Harry nuk u bashkua me ta. Në fakt, disa madje pyesnin veten pse ai “erdhi ” kur kaloi vetëm 28 orë në Londër.

Pavarësisht se ishte në një humor “të gëzuar” gjatë këndimit të babait të tij, Harry nuk  foli me familjen e tij jashtë ceremonisë.Princi i larguar – i cili shkoi në Londër pa gruan Meghan Markle – nuk ka qenë në marrëdhënie të mira me familjen e tij që kur bëri një hap prapa nga detyrat e tij mbretërore në vitin 2022 dhe më pas publikoi kujtimet e tij, “Spare”./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *