• |
ide | kryesore

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Paparazzi, SliderNjë version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott, në krye do të jetë një femër Hannah Howard (luajtur nga Felicity Ward).

Versioni amerikan i shfaqjes hit, i cili u transmetua nga viti 2005 deri në 2013, fliste për punonjësit e çuditshëm të një kompanie në Scranton, Pensilvani, të drejtuar nga blowhard Scott (Steve Carell).

Versioni origjinal britanik, i cili u transmetua nga viti 2001 deri në 2003, u drejtua nga David Brent (Ricky Gervais).“Jam shumë i emocionuar që Australia po ribën shfaqjen time të vogël nga fillimi i shekullit”, tha Gervais për Variety. “Politika e zyrës ka ndryshuar pak në 20 vjet, kështu që mezi pres të shoh se si ata lundrojnë në një David Brent të ditëve të sotme.”

Versioni Down Under i shfaqjes do të ketë Howard si drejtor menaxhues të një kompanie paketimi të quajtur Flinley Craddick. Pas COVID-19, ajo duhet të merret me lajmet se dega e saj po mbyllet dhe stafi i saj do të duhet të punojë nga shtëpia. Kjo e dërgon atë në skema të egra për të mbajtur të bashkuar “familjen e saj të punës”. Kjo do të shënojë një përshtatje të 13-të të komedisë hit, e cila gjithashtu ka parë versione të ndryshme në Francë dhe Izrael.

Megjithëse versioni amerikan i shfaqjes konsiderohet gjerësisht si një hit ai pati një fillim të vështirë. Sipas librit “Welcome to Dunder Mifflin: The Ultimate Oral History of “The Office” nga Brian Baumgartner (i cili luajti Kevin Malone) dhe Ben Silverman (një producent ekzekutiv), kur Carell i tha Paul Rudd se ai ishte në audicion për versionin amerikan, Rudd e këshilloi atë, “Uh, mos e bëj. Lëvizje e keqe, e keqe. Dua të them, kurrë nuk do të jetë aq i mirë sa versioni britanik.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *