• |
ide | kryesore

Me Video/ Çfarë u premtoi Rama kuksianëve kur kandidoi Safet Gjicin

Arkiva, Kryesore, Lajme
Majko Rama Gjici KukësEdhe kuksianëve, ashtu si shumicës së shqiptarëve, socialistët nuk i premtuan shumë në fushatën “tallava” për 14 Majin. Por në sfondin e skandalit seksual, që u konsumua në zyrën e kryetarit të Bashkisë, ia vlen t’i dëgjosh edhe një herë se si e prezantuan Safet Gjicin për ta futur në atë zyrë.

Për shembull në takimin me qytetarë të mbledhur jo vetëm nga Kukësi, por edhe nga Tropoja dhe Hasi, kur fliste për kandidatin Rama u kërkoi të mos votonin për partinë, por për njeriun që bënte punën. Majde për t’i ngacmuar pak, u përmendte gjinekologun, grave që ishin në takim.

“Nuk shkon te gjinekologu për zemrën. Kështu më rezulton mua. Dini gjë ju që shkojnë te gjinekologu këta për zemrën? Kur do të marrësh hidraulikun se të është prish çezma, nuk e pyet “Ore me kë je ti”, por i thu “Hajde vlla më rregullo çezmën”. Pse kryetari i Bashkisë qenka ndryshe? Pse duhet zgjedhur me parti kryetari i Bashkisë?” shprehej Rama.

Safet Gjicin, kryeministri e quante një “KALË” në takimet e fushatës. Kafshën e gjorë, Rama e përmendte në çdo takim, për ta bërë më të qartë se kandidati ishte njeri i punës dhe jo i fjalëve, bash si një kalë.

“Juve (kuksianëve) ju duhet një kalë karroce. Kalë më të mirë se Safeti ju nuk gjeni. Këtë po jua thotë kryekali” shprehej Rama në fushatë.

Kështu siç fliste kryeministri, kur shikonin Safet Gjicin me siguri në mendjen e votuesve ai ngjante si një kafshë punëtore, e palodhur dhe e përulur. Nuk mund të kish asgjë të përbashkët ky imazh, me njeriun që u shfaq në video para gjithë shqiptarëve duke u shtrënguar dhe njollosur tryezën e punës shtetërore.

“Rrugët e njësive dhe fshatrave që janë bërë në këto 4 vjet nga safeti me mbështetjen tonë nuk janë bërë në të gjitha vitet të marra bashkë. Kjo është e vërteta” u thoshte Rama kuksianëve, duke ngritur lart punët e Safet Gjicit në fushatë për t’i bindur t’i jepnin votën.

Edhe vetë Gjici, i koordinuar me kryeministrin, ngulmonte në të njëjtën pikë, te puna.

“Shumëkush thotë si ka mundësi të vijnë këto investime në Kukës? Si është lidh ky me Edi Ramën? Jam lidh vetëm për një gjë. Edi Rama po e pa që punon, të jep investime. Vetëm te puna. Puna! Puna! Puna!” thoshte kandidati në anën tjetër.

Ndërsa flitej kaq shumë për punën, nën tingujt e tallavasë dhe të valleve të zonës, me një administratë shtetërore të angazhuar për fitore, kuksianët i dhanë një mandat tjetër Safet Gjicit. Fitoren e arriti me 1500 vota diferencë me kandidatin kundërshtar.

Lexo edhe: Videoskandali gojor / Safet Gjici, hamshori që s’bëri dot PERPARA

Lexo edhe: Safet Gjici, një nga të rënët e organizatës

Humbja e mandatit ka qenw traumatike.

Socialistët kanë 24 orë që heshtin. Hesht edhe kryeministri Edi Rama. Hesht edhe drejtuesi politik i qarkut, Pandeli Majko. Çështja është se skandali i Gjicit nuk mund të kalojë pa asnjë fjalë.

Ata duhet t’u kërkojnë falje qytetarëve të Kukësit. U premtuan një kalë pune në zyrat e shtetit, jo një hamshor të papërmbajtur mbi dokumentat shtetërorë.

Shikoni videon më poshtë! Tani mund të na ndiqni edhe në faqen e re në Facebook Lapsi Videos

Bëni një like per faqen e re në Facebook Lapsi Videos30 Comments

 1. C’lidhje kane Socialistet e Rama me fetishet seksuale te ndonje zyrtari tek e tuk?!

  Derrasa te kalbura ka cdo anije. Ato mirembahen, nderrohen nese eshte e nevojshme, por e rendesishme eshte qe anija, ashtu si anija e skuadres se fitoreve plebishitare Rilindase… ecen perpara!!!

  🚢💜⏩️⏩️⏩️

  1. O Jorgo, ç’a flet mo ç’a flet?
   Pse nuk shkërdheu një vajzë socialiste Gici?
   Po vajti dhe i bëri gojore një çike demokrate.
   Ajo kishte disa foto me legjendën Berisha.
   Pra kjo ishte e qëllimëshme nga Rama.
   Për t,na thanë, se unë ju baj gojore demokratëve.
   Atje mu kalb , në birucë.

  2. Po te qifsha grune mor robqime se ju krejt Gjica beni.Ju jepni grate per Partine,nenat,motrat,bijat.Se jipshit jeten.Duket sa efekt beni Sinaloa te ju para Partise.Po edhe one Hollande do perbente scandal o gruqime.

   1. Safet Gjici me motren e Palikaris , duke xhiruar filmin artistik do vije nje dite edhe per Jorgon vete !

  3. O gruqime,te ju eshte “Partial mbi te gjitha” e te Partia mbi te gjitha grate japin trupin e burrat japin grate per Partine.Ca te presesh pastaj.Shirt beni ROQIME. !

  4. Po kjo anija ka filluar fut uje nga te 4 anet se nuk po i del asnje derrase sakllam pa mire. Nuk eshte rastesi qe prej anijes suaj duan te ikin te gjithe, sa kane arritur e bejne me not e me gomone. Fitoret tuaja po behen per Shqiperine si ato te Pirros, qe tha edhe nje fitore tjeter si kjo na duhet e morem fund

  5. Ideja e kooperativizmit shkoi deri aty që gratë e gjora nuk bëheshin dot brigadiere, pa kaluar në zyrën e kryetarit të kooperativës.
   A nuk e ka shpallur veten publikisht Rama si kryetari absolut i kooperativës së femrave shqiptare ?

 2. Janë të gjithë dërrasa të kalbura duke filluar nga kryekali Rama.Anija është kalbur me kohë dhe gati është për t’u mbytur.Se mendo Gici në Kukës të bëjë një gjë të tillë po në Tiranë dhe qytetet e mëdha kushedi ç’bëhet!!

  1. Ve bast se ky Jorgua jep grune per Partine,po s pati gru jep mamen,motren,tezen,e hallen e bile i duet pak.

 3. O lapsi , ju e keni kuptuar gabim Ramen . Ne te vertete ai pasi u tha grave “ju hongsha zemren” . Atyre te kuksit ju tha
  KAR ME TE MIRE SE SAFETI, ju nuk gjeni.

 4. Kale pershale, kete ia ka thene ky kryeminister degjenerato, qe dihen marrezite pornografike , familjare e ne jeten me bashke jetueset. Per ket kodoshet nuk ndihen se keshtu eshte sera e tyre. Gjici, nga bodiguard te pronari fabrikes tullave,Vore, sot biznesmem ologark ne sherbim te rilindasve , hajduteashtu sic eshte edhe vete ne pervojen si bodiguard. Ku ta gjeje kulturen, besen.zhvillimin intelektual kohor ky ujk serial .Vetem streha, e kopeja e gjerizit rilindje i prodhon me shumice . Te bejne inventarin e maskarenjve te tyre te denuar, apo edhe te arratisur , por kelyshet trashegimtare kane veshur lekuren e qengjit, e me pa fytyresine qe shperfaqin, na shiten me perendimore se populli e te vuajturit nga vete, apo baballaret e kesaj kaste te rinovuar kodoshesh.Ne tufen, kopene e ketyre zagareve nuk mund te ndashe asnje nga morali, jane te gjithe ne filmin e pjeseve origjinLePORNO.

 5. “Heroi Azem Hajdari s’ka asnjë foto në zyrë me Berishën. Alma ka 5 herë e vetme!”, shkruan Hajdari. Ndërkaq, media të ndryshme kanë nxjerrë foto të Alma Koçit edhe me politikanë të tjerë.
  Shyqyr doli safeti dhe cecenet e lapsit gjete pune

 6. O gjysem opinge,,,I paemer, sa here duhet te te thone kodosh, e bire kurvi,bajgaxhi i zbritur nga shpellat e majmunit nga ata qe skane pare uje me su, e jo ne trup,si shpifes je nga me klasiketme zanatin e baballareve qe keni trasheguar.Te mbrosh kete gjest te gjicit, e te besh analogjira me fantazi kopukesh, nuk ben me shume se e tregon vehten se ne cgjendje politike, servile je ne sherbim te se keqes po aq sa ke dhe shpirtin ktil. Ju kaq arrini, e kaq kini sketerra e shpirtit e kultures te con ne vokobolar sa te ofendosh gjysmen e popullit. Kaq, cmund te thohet per ty o i mjeruar, nen shkelqimin skandaleve te qelbesirave rilindase.

 7. Është Sali Berisha me Ilir Metën. Asnjëri prej tyre nuk ka reaguar. Natyrisht nuk është se i dhimbset Safeti. Përkundrazi. Ata po heshtin pikërisht se kanë nisur hetimet ndaj Safetit dhe hetimet mund të nxjerrin rrugës, rolin e tyre në këtë histori.Ti cecen i shpellkarit salih i ores 07:38 o kari ja fjalet e Spahiut dhe qendrojne si e verteta qe ti Qihesh ne byth vetem salihu mos ta prekin njerzia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *