• |
ide | kryesore

Del në ankand veshja e Kate Winslet në Titanic

Paparazzi, SliderNjë pardesy e veshur nga Kate Winslet në “Titanic” do të dalë në ankand online nga ankandi i koleksioneve me bazë në NJ, Goldin deri më 13 shtator.

“Do të shkojë për 100,000 dollarë”, tha Ken Goldin, themeluesi dhe CEO i shtëpisë së ankandeve, për The Post.  Që nga e premtja mbrëma, pesë persona kanë bërë tashmë oferta, më e larta ishte 34,000 dollarë. Aktorja veshi pallton  gjatë skenave të fundosjes së filmit të vitit 1997. Palltoja, e bërë prej leshi rozë me qëndisje të zezë, u krijua nga Deborah Lynn Scott, e cila mori në shtëpi Oscarin për Dizajnin më të Mirë të Kostumeve për punën e saj në filmin e James Cameron.

Në vitin 1998, kompania e prodhimit të filmit 20th Century Fox shiti rekuizitën e saj nga filmi, e cila përfshinte pardesyn, që ishte bërë nga shitësi i veshjeve J. Peterman Company, bazuar në dizajnin e Scott. Ai erdhi me një letër autenticiteti nga rrobaqepësja dhe 20th Century Fox që konfirmonte se ishte veshur në film.

“Ai individ më pas e mbajti atë për disa vite,” shpjegoi Goldin për blerësin e parë, “dhe e shiti në fillim të viteve 2000 dhe pronari që e bleu vite më parë na kontaktoi.” Më pas punësoi Resolution Photomatching, një kompani që përputh artikujt e veshur me imazhet e personit që i mbante nga fotot – për të verifikuar se ishte saktësisht i njëjti që ajo kishte veshur.

Veshja është pjesë e Goldin 100, një nga ankandet më elitare në historinë e shtëpisë së ankandeve, i cili përmban koleksione me vlerë 100,000 dollarë e lart. Goldin parashikoi se blerësi mund të vinte nga një grup i gjerë: “çdo koleksionist i kujtimeve të filmit dhe kulturës pop” ose “një person që ndoshta nuk mbledh kurrë, por është një fans i madh i filmit”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *