• |
ide | kryesore

Veprimi i Britney Spears pas ndarjes nga Sam Asghari

Paparazzi, Slider
Britney SpearsBritney Spears ka grumbulluar ekipin e saj ligjor me avokaten e divorcit,  Laura Wasser në mes të ndarjes së saj nga Sam Asghari, tha një burim ekskluzivisht për Page Six.

Një person i brendshëm me njohuri për situatën konfirmoi se artistja punësoi avokaten pasi ndarja e saj nga aktori i lindur në Iran ka të ngjarë të kthehet në një betejë të keqe brenda sallës së gjyqit. Asghari,  dyshohet se po kërkon të ndryshojë kushtet e marrëveshjes paramartesore që ai dhe Spears, nënshkruan.

Punësimi i Wasser,mund të mos jetë befasi pasi këngëtarja e “Piece of Me” punësoi avokaten e familjes kur ajo po luftonte me ish-bashkëshortin e saj Kevin Federline për kujdestarinë e dy djemve të tyre, Sean Preston, tani 17 vjeç dhe Jayden. , tani 16 vjeç, në vitin 2008. Në atë kohë, një gjykatës urdhëroi Britney  të paguante Federline, 45, 20,000 dollarë në muaj si pagesë për mbështetjen e fëmijëve.

Ndarja e Britney dhe Sam vjen më shumë se një vit pasi çifti u martua në shtëpinë e këngëtares “Toxic” në Kaliforni në qershor 2022. Burimet i thanë TMZ të mërkurën se aktori i “Can You Keep a Secret” e ndërpreu lidhjen pasi u përball me këngëtaren e “Hold Me Closer” për thashethemet se ajo e tradhtoi atë. “Është vetëm një çështje kohe përpara se Sam të paraqesë kërkesën për divorc,” pohoi një burim i brendshëm./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *