• |
ide | kryesore

Caitlyn Jenner kritikon mediat pas deklaratës për Kardashians

PaparazziCaitlyn Jenner kritikoi mediat për raportimet se ajo foli keq për Kardashian-Jenner në dokumentarin e saj të ri.

Të shtunën, alumi i “Keeping Up With the Kardashians” shkoi te X (i njohur më parë si Twitter) për të shpjeguar se ajo nuk kishte folur negativisht për ish-gruan e saj Kris Jenner.

“Është e vërtetë”, shkroi ajo në Twitter së bashku me një artikull nga People që thonte se ishte “dashuri me shikim të parë” për Caitlyn dhe Kris, të cilët ishin të martuar për 23 vjet. “Ishte magjike. Vitet më të mira të jetës sime! Ajo më ktheu në jetë në shumë mënyra.”

Në një postim vijues në Twitter, ish-olimpistja kritikoi  mediat, duke thënë se ajo nuk foli keq për familjen e saj të famshme në dokumentin, “House of Kardashian”, pavarësisht asaj që portretizohej.

“Unë e urrej të shoh shtypin duke gënjyer për rolin tim në dokumentarin e ri në Sky duke thënë se kam folur keq për familjen,” shkroi ajo. “Fola shumë mirë për të gjithë – dhe po kjo përfshin Kris. Media është kaq mizore dhe kujdeset vetëm për klikimet. Unë luftova për familjen time!”

Vërejtjet e Caitlyn vijnë një muaj pasi ajo deklaroi se Kim Kardashian “llogariti” famën e saj. “Kimberly bëri llogaritje që në fillim: “Si të bëhem e famshme?”, tha ajo në një trailer për dokumentarin.

Pasi deklarata u bë virale, burime të afërta me ish-atletin i thanë TMZ se ajo ishte penduar dhe nuk e kishte thënë për ta sulmuar. Ajo gjithashtu i tha Kardashian se traileri ishte redaktuar për t’i bërë komentet e saj të dukeshin më të diskutueshme sesa ishin në të vërtetë.

“Kim e di se qëllimet e Caitlyn ishin pozitive. Ato kanë folur për këtë”, tha një burim për Page Six. “Gjithçka është mirë .”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *