• |
ide | kryesore

Klipi muzikor i Britney Spears bëhet viral pas deklaratës së saj

Paparazzi, SliderFansat mendojnë se Britney Spears mund të ketë folur për abortin e saj gati 15 vjet përpara.

Spears pretendon në kujtimet e saj të ardhshme, “Woman In Me”, se ishte shtatzënë me Justin Timberlake  në vitin 2000. Ajo pretendon se të dy ranë dakord të bënin një abort për shkak të moshës së tyre të re në atë kohë.

Menjëherë pasi lajmi u raportua të martën, disa fansa u mblodhën në mediat sociale për të vënë në dukje një referencë të dukshme për situatën në videoklipin “Everytime” të Spears. Në një moment në videoklipin muzikor të 2009-ës, një vajzë e re ulet në spital ndërsa një grua në dhomën ngjitur lind një fëmijë.

Ndërsa Spears ecën nëpër të dy dhomat, ajo merr një moment për t’u kthyer dhe për të parë secilën grua përpara se të vazhdojë të këndojë për të qenit e bllokuar në një marrëdhënie të pashëndetshme ndërsa lufton me famën.

“Fëmija në videon muzikore Everytime ishte foshnja që Britney e ndjeu të detyruar të abortonte”, pohoi dikush. “Zemra ime.”

“Dhe tani fundi i videoklipit muzikor Everytime ka më shumë kontekst.. oh Britney 😞,” tha një tjetër. “Kjo shpjegon gjithashtu pse kënga tingëllon si një ninullë,” shkroi një fans.

Spears dhe Timberlake filluan të takoheshin në vitin 1999 kur të dy ishin adoleshentë. Ata u ndanë pas tre vitesh së bashku, gjë që Timberlake më vonë la të kuptohet se ishte për shkak të tradhtisë nga ana e artistes.

Ndërsa Britney asnjëherë nuk i konfirmoi apo mohoi akuzat, Timberlake i hodhi benzinë zjarrit në vitin 2002 pasi një vajzë e ngjashme me të u shfaq në videoklipin “Cry Me a River”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *