• |
ide | kryesore

Pink zbulon arsyen e anulimit të shfaqjeve

PaparazziPink ka zbuluar se një infeksion në rrugët e frymëmarrjes – të cilin ajo e etiketoi si “çështje mjekësore familjare” në fillim të kësaj jave – e ka bërë atë të anulojë më shumë shfaqje në turneun e saj Trustfall.

“Më vjen shumë keq të ndaj që kam një infeksion të frymëmarrjes dhe mjeku im më ka këshilluar që nuk jam në gjendje të performoj në shfaqjet e Vankuverit të premten dhe të shtunën,” tha ajo në një deklaratë në Instagram të enjten mbrëma.

“Live Nation po punon për data të reja për të riplanifikuar shfaqjet,” shtoi ajo. “Mezi pres të performoj në Vankuver dhe të bëj një shfaqje të jashtëzakonshme për të gjithë.” “Ndërkohë, ju uroj të gjithëve shëndet dhe ju dërgoj shumë dashuri.”

Pink filloi turneun e saj Trustfall në SHBA më 12 tetor.  Ajo u detyrua të anulonte shfaqjen e saj në Arlington, Teksas më 29 shtator për shkak të një “infeksioni të keq të sinusit”.

“Jam shumë e zhgënjyer. Ju e dini që unë bëj gjithçka në fuqinë time për të mos humbur kurrë një shfaqje”, shkroi ajo në Instagram në atë kohë. “Shpresoj t’ju shoh dhe përsëri, më vjen shumë keq për çdo shqetësim që kam shkaktuar,” shtoi ajo.

Shfaqjet e Pink kanë tërhequr vëmendjen e medias këtë vit pasi janë subjekt i një sërë ngjarjesh të çuditshme, si kur një fanse hodhi hirin e nënës së saj në skenë dhe kur një tjetër filloi të lindte në shfaqjen e saj./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *