• |
ide | kryesore

“Pabesi e turpshme!” Aktori Gentian Zenelaj kundër refugjatëve afrikanë në Shëngjin

Arkiva, Lajme, Të funditAktori Gentian Zenelaj ka reaguar gjatë ditës së sotme pas marrëveshjes së Ramës me Kryeministren e Italisë Meloni që Shëngjini të kthehet në një port refugjatësh.

“A mendohet për ato qindra biznese që jetojnë me turizmin dhe shpresojnë të bëhet me mire. Sigurisht që nuk do bëhet më mire. Sepse vetë siguria e portit dhe prioritetet e tij do transformohen”, shkruan aktori në një postim ne rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

“Ta kthesh portin e Shengjinit në port emigrantesh në një kohë kur ky port dhe vetë qyteti i Shengjinit ka nevojë të hershme të kthehet në një port i mirefilltë turistik është pabesi e turpshme. Një qytezë që është përpëlitur që nga viti 1991 me emigrimet masive, me shkatërrimet e 1997 dhe me lënien sistematikisht jashtë vemendjes së pushtetit qëndror.

3 orë të duhen të mbërrish nga Tirana në Shengjin në kulmin e sezonit turistik. 3 orë për 60 km rrugë. A mendohet për ato qindra biznese që jetojne me turizmin dhe shpresojnë të bëhet me mirë. Sigurisht që nuk do bëhet më mirë. Sepse vetë siguria e portit dhe prioritetet e tij do transformohen. Mjafton të shikosh pamjet nga porte të tilla në Itali dhe Greqi. Skandaloze.”12 Comments

 1. Thene nga nje personalitet si ky, eshte nje goditje e rende per marreveshjen!

  Jam i sigurt qe edhe nese Rama si kokeforte qe eshte, do te kerkoje te vazhdoje, do jete pikerisht Meloni qe do ta prishi: ma nooo… no no no! Non si puo’ piu! Genti Chicazzosenefrega… e’ contro! 🤣🤣🤣

  Ma va fancyl va!!! 🤣🤣🤣

  1. Ta derdhshin personalitetet mren ne sufllaqen e Rilindjes!
   Genti a kushdo shqiptar tjeter qofte jane pronaret e vendit…nuk eshte as Meloni me fashistët e vet e as Rama me patronazhistet e Rilindjes!
   Kshu qe biren e sumes ta shtrengoni ju …po fort se ju erdhi dita!

   1. Hej… po s’bo robi keshtu per 3000 afrikane!

    Po ja 30000 fundja.

    Paskeni qene shume racista ju shqiptaret.

    Nderkohe qe per vete i jeni poftisur Europes me qindra mijra. Qe nga koha e Skenderbeut.

    Tashi… ne nota me serioze: Genti bashke me te tjeret te levizin bycen e te ulin barkun se… ngelen duke e pa bibilushin me pasqyre!

    Po vijne gazelat! Tigrat.! Luanet afrikane! 🍆

  2. Shpresat tone, kane mbetur veç tek SPAKU, që ta shpetoje Shqiprinë, para së të jet shumë vonë nga Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta. Ka 10 vite që Rama e ka mbushë plotë Shqiprinë me Xhamitë e Turqise dhe Arabise Sadite, tani done që ta mbushë me Arab dhe Afrikan, nga Evropa veç për të vjedhur ca lek, bashke me njerzit e ti. Kjo ështe e pa pranushem. Shqiprija nuke ështe prone e Rames, Saliut dhe Metes.

 2. Gent pse nuk shkon te protestosh me Lezhjanet Kundra sjelljes se refugjateve?
  Lezhjanet ankohen se na mbyten pukjanet e kosovaret ja ku keni afrikane e afgane tani me shumice.
  Eshte strategjia e Rames per ta shpopulluar gjysmen veriore te vendit; pse nuk I con ne Vlore ose Fier refugjatet?
  As Vucic nuk do ia kishte bere veriut te vendit kete qe i ben Edi Rama.

 3. Agron the best writter..Krejt 👍. Prit nuk.kemi par asgjë aloma..një italian po thonte..cfar gjaku kan kto shqiptarët që nuk I shoh asnjher ne sheshe

  1. Gjaku yne tani qe po vijne dhe afrikane e afgane po shurre fare, ndaj po shuhemi si komb – merite kjo e liderit global Edver Drama.
   Keta lloj “intelektualesh” e “anal-istesh” qe vetem lepihen neper ekrane thjesht e ndihmojne liderin “global” ne amoralitetin dhe tradhetine kombetare.

   1. Ja pra te dashur nxenes, si u arrit spastrimi i shqiperise nga raca arjane dhe u zevendesua me afrikane!

    Ja arriti qellimit!

 4. Gentian ki kujdes se do shkosh per lesh jo per Lezhe?
  Patronazhisti po te vezhgon cdo koment dhe partia merr masa pastaj, deri ne internim.
  Me udheheqjen s’ka shaka.

 5. Ti coje ne Vlore ,pse nuk i con ne Vlore mqs do hapet edhe aeroporti nderkombetar.
  Sa mire do jete qe shqiptaret-afrikane ta inagurojne.

  1. Ne Vlore nuk I con afrikanet as afganet, as bangladeshasit, I con ne veri sepse kete ka qellim shpopullimin e veriut.
   Rama po gjithe keto marreveshje qe ta populloje me race te tjera. Strategjia e tij eshte zbatuar ne cdo institucion, eleminim malokeve totalisht. Ju kujtohet kur larguan prokuroren e Tiranes dhe institucioni e drejtoresha therriste me gezim: nje maloke me pak.
   Keto jane rezultate direkt te Edver Ramovicit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *