• |
ide | kryesore

Arrestohet në Turqi i shumëkërkuari Dritan Rexhepi

Lajme, Të funditDritan Rexhepi, kreu i kartelit të drogës Kompania Bello, është arrestuar gjatë një operacioni policor në Stamboll.

Lajmi konfirmohet nga mediat turke, ku Ministri i Punëve të Brendshme Ali Yerlikaya tha se është konstatuar se Rexhepi ka hyrë në Turqi nga aeroporti i Stambollit me pasaportë kolumbiane të regjistruar në emrin e Benjamin Omar Perez Garcia.- Advertisement –

Ministri Yerlikaya, deklaroi se policia e Stambollit arrestoi liderin e kartelit të njohur të drogës si rezultat i ndarjes së informacionit me policinë italiane.

“Lufta jonë kundër trafikantëve të drogës dhe organizatave të krimit të organizuar do të vazhdojë të rritet me vendosmëri”, tha ministri turk.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *