• |
ide | kryesore

Lëshohet certifikata e vdekjes së Matthew Perry

Paparazzi, SliderAutoritetet kanë dorëzuar dokumentet për përfundimin e ndarjes nga jeta  të Matthew Perry.

Departamenti i Shëndetit Publik të Qarkut të Los Anxhelosit publikoi certifikatën zyrtare të vdeekjes së aktorit të Friends pasi ai u gjet i vdekur në xhakuzzin e tij më 28 tetor.

Certifikata e marrë nga E! News thonë se ai u varros në Forest Lawn Memorial Park në Los Anxhelos, në afërsi të Warner Bros. Studios ku  filmoi sitcom-in NBC, “Friends”. 54-vjeçari u varros në një funeral privat më 3 nëntor, me miqtë dhe familjarëqë u mblodhën për të nderuar pesë herë të nominuarin për Emmy.

Ai vë në dukje se shkaku i vdeekjes së tij është  “shtyrë”, pasi autoritetet i thanë NBC News muajin e kaluar se rezultatet e tij fillestare të autopsisë ishin jopërfundimtare në pritje të një raporti toksikologjik.

Dokumenti konfirmon se Perry nuk u martua kurrë, megjithëse ai ishte i fejuar me menaxheren dhe producenten Molly Hurwitz nga viti 2020 deri në 2021.

“Askush në jetën time të rritur nuk ka pasur një ndikim më të thellë tek unë sesa Matthew Langford Perry”, shkroi ajo në Instagram pas vdeekjes së tij. “Kam një mirënjohje të jashtëzakonshme për të, për gjithçka që kam mësuar nga marrëdhënia jonë”.

Hurwitz më tej vuri në dukje: “Ndërsa unë e doja atë më thellë se sa mund ta kuptoja, ai ishte i komplikuar dhe ai më shkaktoi dhimbje që nuk i kisha përjetur më parë.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *