• |
ide | kryesore

Sharon Stone flet për “Basic Instinct”: Eksperiencë e frikshme

Paparazzi, SliderSharon Stone po reflekton mbi përvojën e xhirimeve të “Basic Instinct” dhe filmave të tjerë erotikë të epokës së viteve ’90 që kanë përcaktuar karrierën e saj në Hollywood.

Duke diskutuar për vlerësimin e ripërtërirë për zhanrin e filmit në VultureFest të shtunën, aktorja tha për PEOPLE se bërja e “Basic Instinct” ishte një proces “i frikshëm” që e bëri atë të ekzaminonte veten në mënyra shpesh të pakëndshme. Filmi, i cili gjithashtu luajnë Michael Douglas dhe Jeanne Tripplehorn, ngjalli polemika kur u publikua për herë të parë në 1992 për shkak të skenave të tij eksplicite se*suale.

“Duhet të përballem me veten time dhe ky është një udhëtim i frikshëm”, pranoi ajo. “Por sapo ta bësh, largohesh me një sasi të madhe besimi, sepse të është dashur të shikosh të gjithë veten, pjesë të vetes që nuk do të duhej të gërmoje thellë dhe të shikosh, pjesë të frikshme, pjesë të errëta, pjesë të rëndësishme. Dhe sapo ta bëni këtë, do të keni mjaft besim sepse jeni parë vërtet në pasqyrën e errët.”

Stone tha se ishte “argëtuese” të shohësh që zhanri po përjeton një ringjallje më shumë se 30 vjet më vonë. “Unë mendoj se njerëzve u pëlqen kjo. Është argëtuese dhe emocionuese./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *