• |
ide | kryesore

Nën akuzë për shpërdorim detyre, arrestohet drejtori i INUV-it në Sarandë

Lajme, Të funditDrejtori i INUV-it bë Sarandë, Nasip Hoxha ka rënë në pranga mbrëmjen e djeshme. Burimet bëjnë me dije se Hoxha akuzohet për shpërdorim detyre.

Pak pasi policia ka mbërritur në banesën e tij për ta vënë në pranga, Hoxha ka shfaqur probleme shëndetësore dhe është transportuar në spitalin rajonal. Për arrestimin e tij ende nuk ka një reagim zyrtar nga autoritetet. Hoxha ishte në detyrë prej rreth 5 muajsh. Ai është drejtori i tretë radhazi i INUV ne Bashkinë Sarandë që ndalohet me urdhër të Prokurorisë së Sarandës në harkun kohor të 19 muajve.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *