• |
ide | kryesore

Sarri kërcënon me dorëheqje, Lotito pret që tekniku të ikë vullnetarisht: dëshira e fshehur, Scaloni

-Instant, Sport
Sarri“Nëse do të isha i sigurt se ishte faji im, do të largohesha menjëherë”. Maurizio Sarri, pas humbjes së tij të gjashtë sezonale në kampionat, këtë herë në shtëpinë e Salernitana, ka menduar seriozisht të braktisë anijen e quajtur Lazio. I madh zhgënjimi për rëniet e vazhdueshme në një sezon që nuk arrin të marrë drejtimin e duhur. Kjo pavarësisht se ka deklaruar vazhdimisht dashurinë e tij për bardhekaltrit. Por diçka ka ndryshuar në mendjen e ish-teknikut të Pescara dhe gjithashtu në klub, ku tani nuk do ta shihnin negativisht dorëheqjen e tij.

Shkarkimi duhet të konsiderohet i pamundur për arsye ekonomike. Sarri ka një kontratë prej 10 milionë euro në sezon deri në vitin 2025). Ndaj Lotito, zbulon Il Messaggero, sigurisht që nuk do ta refuzonte një lamtumirë vullnetare të trajnerit toskan. Pa një dorëheqje apo surpriza të menjëhershme, Sarri duhet të vazhdojë deri në fund të sezonit kur do të bëhet një bilanc i situatës.

Lexo më tej: Video/ Lazio e pafat, Luis Alberto ndalet nga shtylla: me Romën mbyllet në barazim me sherr në fund

Zëvendësuesit e mundshëm? Nuk duhet anashkaluar Igor Tudor, tashmë i përafruar në të kaluarën me bardhekaltrit. Kroati në atë kohë u refuzua nga vetë Lotito, por tani gjërat kanë ndryshuar. Dëshira e fshehtë është Lionel Scaloni, që po mendon seriozisht të largohet nga pankina e Argjentinës. Për trajnerin aktual të Albiceleste do të ishte një rikthim në kryeqytet. Me bardhekaltrit, ish-mbrojtësi bëri mbi 50 paraqitje në karrierën e tij.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *