• |
ide | kryesore

Anëtarët e familjes mbretërore që komentuan ngjyrën e lëkurës së Archie

Paparazzi, SliderPiers Morgan pretendon se Mbreti Charles dhe Kate Middleton janë anëtarët e familjes mbretërore të emërtuar në “Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy’s Fight for Survival” që shqetësoheshin për ngjyrën e lëkurës së Princit Archie.

Prezantuesi i guximshëm i “Piers Morgan Uncensored” e bëri deklaratën të mërkurën në program pasi libri i Scobie u hoq nga raftet në Holandë të martën për shkak të gabimit të “racistëve mbretërorë” që përfshihej në versionin e tij holandez.

“Unë do t’ju tregoj emrat e dy anëtarëve të familjes mbretërore që janë përmendur në atë version holandez të librit, sepse, sinqerisht, nëse holandezët që enden në një librari mund ta marrin atë dhe të shohin këta emra, atëherë ju, britanikë gjithashtu keni të drejtë ta dini,” tha Morganpretendimin e tij bombë.

“Dhe atëherë mund të kemi një debat më të hapur për të gjithë sepse nuk besoj se janë bërë ndonjëherë komente raciste nga ndonjë prej familjes mbretërore dhe derisa të ketë prova të vërteta të këtyre komenteve, nuk do ta besoj kurrë.” “Por personat mbretërorë që u përmendën në këtë libër janë Mbreti Charles dhe Catherine, Princesha e Uellsit,” pretendoi ai./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *