• |
ide | kryesore

Pse SPAK nuk e arreston Berishën?

1, Arkiva, Ide
Andi Bushati berisha SPAKSali Berisha është gjendur sërisht këtë të hënë në ballë të grupit që ndez flakadanë në parlament, ndërkohë që ai duhej të zbatonte urdhër paraqitjen, sipas vendimit të Gjykatës së Posaçme. Po bëhet një muaj e gjysëm që kur SPAK dhe më pas gjykata morën vendimin për sekuestrimin e pasaportës dhe kufizimin e lëvizjes së liderit të opozitës, si të akuzuar për korrupsion pasiv në rasin e privatizimit të ish klubit Partizani, që ish kryeministri po i sfidon në mënyrë të hapur ata.

Berisha e ka deklaruar publikisht, në mënyrë provokuese, se nuk e njeh dhe nuk e respekton këtë vendim të paligjshëm dhe në shkelje të kushtetutës sipas tij. Por ama, organet e drejtësisë së re, janë të bindura se kanë zbatuar me përpikmëri ligjin dhe se ato nuk duhej të merrnin miratimin nga parlamenti për këto restriksione të buta që duan të aplikojnë ndaj një deputeti të zgjedhur.

LEXO ME TEJ:

Surpriza në kuvend/ Berisha, fillimi i trashigimisë drejt Argitës? 

Pra, këtu jemi në një pikë ku secila palë mbron logjikën e vet. Por, ndërsa Berisha i shkon deri në skaj arsyetimit të tij, duke i shpërfillur vendimet e drejtësisë, kjo e fundit ngjan si e kapur në kurth. Normalisht, SPAK dhe Gjykata, nëse do të qenë vërtet të bindur se kanë të drejtë, do të duhej të kërkonin një masë më të rëndë kundër Berishës. Kjo është praktika e zakonshme ndaj një qytetari që i sfidon vendimet.

Aq më të zellshëm duhet të qenë SPAK dhe Gjykata e Posatshme, kur dihet se ato u ngritën për të mos lejuar injorimin e të paprekshmëve ndaj drejtësisë. Kur ekzistenca e tyre lidhet pikërisht me fundin e kultit të pandëshkueshmërisë. Për t’u kthyer tek rasti konkret, nëse ato ndiheshin të mospërfillura nga Berisha, ato duhej të kërkonin automatikisht një masë arresti për të, qoftë edhe për të vënë në vend të drejtën, qoftë edhe për ta bërë shembull se me këtë drejtësinë euroatlantike, personazhet e së shkuarës nuk mund të sillen më njësoj si me atë paraardhësen. Prandaj pyetja që me logjikë do të bënte çdo kush është: pse nuk marrin një masë më të rëndë, pse nuk e arrestojnë Saliun?

Procesi Partizani/ Furi sulmesh ndaj dy gjyqtareve “të posaçme” 

Për t’i dhënë përgjigje kësaj dileme të pakuptimtë, fillimisht duhet të dihet një fakt, se për ta bërë këtë, SPAK duhet t’i drejtohet zyrtarisht me kërkesë Kuvendit, që të votojë për zhveshjen nga imuniteti të deputetit. Pra kjo do ta detyronte prokurorinë e Posaçme të kthehej në pikën e atij rrethi vicioz që krijoi vetë, në mes të tetorit, kur tentoi ta shmangë parlamentin nga shqyrtimi i kësaj çështjeje.

Pavarësisht se debati vazhdon mes jurisëve, nëse duhet votur apo jo nga deputetët kufizimi minimal që i është bërë lëvizjes së kolegut të tyre Sali Berisha, zgjidhja që bëri SPAK, ngjalli që atëhere dyshime. Të shumtë qenë ata që e interpretuan shmangien e parlamentit si një urdhër të ardhur nga maja e piramidës së pushtetit, për të mos e politizuar këtë dosje. Sipas kësaj teorie, SPAK po shkelte kushtetutën i urdhëruar nga Rama, se duhej shmangur debati në komisionin e mandateve, mes prokurorëve dhe liderit të opozitës dhe se shumica qeverisëse nuk kishte pse ngrinte kartonat jeshilë për një çështje që i takonte drejtësisë.

Në ditët e para, ata që e artikuluan këtë tezë dukeshin ose si militantë të pozicionuar fort, ose si paranojakë deri në absurd. Në opinion mbizotëronte bestydnia e thjeshtëzuar se Berisha duhej të vepronte si gjithë qytetarët dhe duke u paraqitur përpara ograneve. Por, provokues dhe kryqëtar betejash të pamundura, Doktori zgjodhi rrugën e kundërt. Dhe tani në vend të pyetjes së parë, në opionion po zë vend një tjetër: “Po atëherë kur nuk bindet, pse nuk e arrestojnë”?

Po sikur Jamarbri të ketë ngrënë kumbulla pas shpinës së Saliut? 

Pikërisht lënia pezull e kësaj enigme, ngulfatja e prokurorëve, qëndrimi si buf i SPAK-ut ndaj saj, i jep gjithnjë e më tepër të drejtë atyre që hodhën versionin e një makinacioni të dirigjuar politikisht. Nëse do t’i shkonin logjikës të ligjit, prokurorët duhet të kishin kërkuar me kohë një masë më të rëndë ndaj Berishës që po i sfidon. Për sa kohë që nuk e bëjnë, ata tregojnë se dikush iu luan fijet nga sipër si marioneta. Ky dikush nuk është i interesuar që në dosjen Berisha të jetë e impikuar edhe shumica parlamentare. 

Pra në thelb, pa vetëdije, të fortët e SPAK-ut po bëjnë lojën që i intereson më shumë liderit të opozitës, i cili e ka konsideruar që në fillim procesin e tij si politik. Paradoksalisht, duke mos kërkuar arrest për të, ata po e përforcojnë përditë e më shumë këtë hipotezë. Nëse deri më tani njërëzit pyesnin se përse Berisha nuk i bindet SPAK, tani kjo dilemë ka ndërruar krah, çfarë urdhëri presin prokurorët, për ta ndërprerë sfidën e tij?  

©Lapsi.al50 Comments

  1. Gjykata Europiane e te Drejtave te Njeriut e ka shprehur shume qarte kur thote qe “kufizimet e lirise se individit jane te njejta ne thelb dhe permbajtje, pavaresisht shkalles apo intensitetit te mases kufizuese”.
   Keto “restriksione te buta” qe thone juristet qe mbeshtesin Ramen jane, ne thelb, kufizim i lirise, po aq sa edhe ato me te rendat, sic mund te jete arrestimi.
   Duke qene deuptet, Berishes i eshte shkelur e drejta qe buron nga imunitetit; dhe po per te njejten arsye eshte shkelur edhe e drejta e Parlamentit, meqe imuniteti eshte prerogative e tij. Kaq e thjeshte eshte.
   Tani pyetja shtrohet keshtu, kete shkelje kaq flagrante , qe bashke me Bushatin e kane kuptuar edhe ata qe nuk ia kane idene ceshtjeve juridike (pikerisht pse eshte shume e qarte), si eshte e mundur te jete bere nga ata qe e njohin me mire se kushdo ceshtjen?
   Kjo pyetje ngre pikepytje mbi pyetjen qe ben Bushati; sepse, shkelja eshte kaq flagrante, sa ata qe kane dhene urdherin, bashke me keta qe e zbatojne, nuk besoj se do te mund te merrnin nje inisiative te tille kaq te pastudiuar, duke shkelur kaq trashe proceduren.
   Mendoj qe ne pamundesi per te ngritur nje ceshtje reale ndaj Berishes, komplotistet ( e meritojne kete epitet), dmth Rama me prokuroret dhe gjykatesit e tij, te kene provokuar nje “kurth” te rreme per veten e tyre, ne menyre qe te arrijne qe te fusin ne kurth, kete rast te vertete, Sali Berishen.
   Une kete e kam vene re ne reagimet qe kane ardhur nga KLGJ a KLP, a te dyja se bashku, kur ne deklarata te shperndara ne shtyp kerkohej qe te mos sulmoheshin prokuroret dhe gjykatesit, dhe kur u siguruar truproje shtese atyre.
   Deri me tani Berisha ka qene shume korrekt, pavaresisht gjuhes se ashper ndaj gjykateses dhe prokuroreve, qe megjithate eshte, ne permbajtje, po kaq korrekte dhe e faktuar.

  2. Ju kujtohet para ca kohesh kur kryehajduti sulmoi gazetaret Peka e Rakipi…Po? Bushtatin nuk e permendi. Sot; nga kjo qe ka shkruar ky i fundit, kuptohet pse kryehajni nuk e permend.

  3. Po ta arrestojne sic do Berisha dhe percjell Lapsi, non grata margjinalizohet disi. Ai duhet telendisur si bisha e plakur qe veten ulerin, do vi dhe ajo dite qe duan dhe te djathtet per ta degdisur dhe ti hape rrugen opozites. Non graten ne kete situate qe ben sikur do beje namin por te rru tr…. e don vetem Edi Ram Berisha i kullave te perbashketa te krimit.

 1. YMER KELLIRA ME NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN:ALEXANDER VUCIC BABA I ZAGOS :KRISTAQ RAMA BABA I GREGUT thotë:

  ARRESTOHET YMER KELLIRA DHE KOL KYCI-SALLAKSI

  YMERIN E KAPEN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT

  KOL KYCIN POLICIA E FUTI NE BIRUCE SE PO DEL E PO MASTURBON LIVE NEPER SHQIPERI ZAKONISHT AFER SHKOLLAVE FILLORE KU JANE NXENES MINOR

 2. YMER PSE NUK PO JA JAP CERTIFIKATEN E LINDJES GREG KRISTAQ RAMES?! PSE YMER ..?! thotë:

  ZOTI BUSHATI DHE ZOTI SHKULLAKU SA E BEZDISHME ESHTE TE JENI AFER YMER KELLIRES KUR YMERIT I MBANE GOJA ERE MUTI A THUA TI SE I KA NGORDHUR NJE QEN NE STOMAKE

 3. “Vetëm Kim Youngu në Kore sot paraqitet me motrën, pavarësisht se ai është lideri suprem, ai paraqitet me motrën. Tani çfarë na ndodhi, në kuvend ai paraqiti vajzën. Atëherë ekzpozimi i Argitës në një instancë të lartë, do të thotë që i tregoj demokratëve testamentin e vdekjes politike. Në një farë mënyre ekspozojë trashëgimtarin e vetë. Madje, kam dëgjuar që Berishën do ta arrestojnë, por jo nuk arrestohet. Ai mund të ketë një masë arresti në shtëpi dhe ketë do ta thyej, jam i bindur”,O Skipion nuk behesh dot jurist me diplome Vitrine o loqe qe kurre nuk u poqe,salihu ngordhi mbasdite ne mitingun e foltores

 4. Bodrum 10 mijë euro

  Bodrum 36 mijë euro.

  Truall 187 m2 në Tiranë

  Tokë arë 2270 m2 në Priskë të Madhe

  Tokë arë 3 000 m2 në Priskë të Madhe

  Dyqan 33 m2, 26 mijë euro

  Jamarbri

  Apartament 375 m2 në Tiranë

  Apartament 372 m2 në Tiranë

  Apartament 346 m2 në Tiranë

  Apartament 373 m2 në Tiranë

  Apartament 356 m2 në Tiranë

  Apartament 201 m2, 225 mijë euro

  Apartament 112 m2, 150 mijë euro

  Apartament 208 m2, 93 mijë euro

  Apartament 195 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 459 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 379 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 510 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 500 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 375 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 167 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 305 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 214 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 376 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 113 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 107 m2 në Tiranë

  Tokë arë 13 mijë m2, Alltare Tiranë.

  Garazh 16 m2 në Tiranë, 6 mijë euro

  Truall 685 m2, Bashkia Berat

  Truall 670 m2 në Tiranë, pjesa 186/684.

  Truall 442 m2 në Tiranë, pjesa 12/36.

  Truall 908 m2 në Tiranë, pjesa 186/684

  Truall 33 m2 në Tiranë, pjesa 9/40

  Truall 90 m2 në Tiranë, pjesë 1/192.

  Truall 206.5 m2 dhe ndërtesë 206.5 m2 në Tiranë, pjesa 1/4.

  Truall 3294 m2 dhe ndërtesë 1467 m2, tek ish Klubi Partizani.

  Truall 2330.3 m2 në Tiranë, pjesa takuese 186/684.

  Truall 1341 m2 dhe ndërtesë 565 m2, tek Rruga e Dibrës në Tiranë, pjesa takuese 189000/2100000

  Truall 680 m2, Bashkia Cërrik, në bashkëpronësi, regjistruar në 3 korrik 2007

  Truall 7.5 m2 dhe ndërtesë 7.5 m2 në Tiranë

  Truall 660 m2 në Tiranë, pjesa 7935/33600

  63 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mln lekë llogari bankare, sekuestruar

  29 mijë USD llogari bankare, sekuestruar

  62 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  45 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

   1. o rrote kari po nga taksat qe ke paguar ti i ka marre o idiot, o cope druni. Po hap syte o bole qe di te shohesh vec pd e ps. E kupto ti sa eshte lista e apartamenteve e pronave qe kan Berishet me leket ti kan marre nje me nje e ti si cope kari ben kshu komentesh

 5. YMER KELLIRA PER KRITELINDJE DHE NATEN E VITET TE RI DO JA FUS KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT SI ZAKONISHT ZAGARI I MJERUAR DHE SHQELMUAR NGA BANDAT E EDI RAMES PER DOSJEN E GREGUT DHE KRISTAQ RAMES thotë:

  YMER KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA JANE KAMPION NE BOTE PA E FUTUR KARIN NE PIDH ! BILES EDHE KUR MASTURBOJNE NGA KARI JU RRJEDHE QELBESIRE HAHAH HAHAH

 6. Bushati!! Është tepër e qartë që Rama se kalon me anë të parlamentit që të mos mbajë përgjegjësi politike e që pastaj i kthehet në bumerang kur të mos jetë në pushtet. Ka gjetur zarat e Spakut t’a bëjë në kundërshtim me kushtetutën!!! Hedh gjithmonë patrullën demagogjike se atë po e bën drejtësia siç e përdor në të gjitha rastet si dhe në atë të Belerit.Mendon gjithashtu që Berisha do veprojë siç po vepron dhe me atë lajthitjen diabolike të tij që Berisha shpëton sepse është vetë i tërë mbrenda në afarin Partizani. Lum ulët e keqazi vetëm t’a përdorë si armë propagante për trushpelaret që e ndjekin dhe për ata që fitojnë noi lek në zgjedhje duke shitur votën. Por dhe mendimin që mos të preket fare në çdo gjë të pisët që ka bërë!!

 7. GREG KRISTAQ RAMA ,ALBIN KURTI ,DHE FATOS LUBONJA E RALLIN KEQ YMERIN thotë:

  YMER KELLIRA HA FUT KARIN NE BYTH KRESHNIK SPAHIUT MUT VELIUT DRITAN HALE-s DENIS MINGES FRRYK CYPIT DHE ALEXANDER VUCICIT

 8. O Bushat, mir punen tende qe nuk di ta besh po boll na bere si jurist ekspert. Pse nuk e arreston thot. O loqe ka procedur edhe ajo pun. I japin mundesin te paraqitet, i dogji dy her, nqs djeg dhe te treten ateher SPAK do bej ate qe thua ti. Pyteja e vertet eshte: pse ti del ne kete konluzion pa pritur procedurat, pra pa pritur heren e tret (kur spak duhet ti drejtohet kuvendit per ti heq imunitetin): Pse e bere tani kete shkrim dhe jo psh pas dy-tre javesh kur i duhet spak qe te vendosi per kete pun qe thua ti? Ty kush te paguan per keto lloj shkrimesh? Kjo eshte pyetja e vertet. Lum ti per familjen qe te mbulon 50% te te ardhurave.

 9. Bushat, ti nuk je budalla, pse i bie nga Kina? Lexo artikullin qe ke nxjerre vete ne balline: “Degradimi i parlamentit/ Si po “noterizohen” ligjet në pak minuta në kuvend” dhe te fjalia e dyte e ke pergjigjen

 10. bushati ke harruar shqipen une ve bast me ty sa te duash bile te shtoj para une 10 e ti 1, neqoftese 90 per qind e shqipetareve e dijne fjalen VERSION,NGULFATE,E REKSTRICIONE.Shkruai shqip te marrine veshte edhe fshataret me dy klas shkolle o bushat bolja se nuk jane te gjithe te mencur si ti haaaaaa.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Nuk është përgjegjësi e Bushatit se çfarë kuptojnë injorantët, Bushati shkruan për atë 10%, edhe pse shumicën e komenteve këtu e bëjnë 90% i patronazhistëve!

 11. He pra pse nuk e arrestojne Berishen?
  E di Berisha se ku fle dreqi dhe shejtani.
  Edhe po ta arrestojne dhe po mos ta arrestojne asgje nuk e ndryshon kete bote te kalbur.

 12. bashkëpunimi nisi qysh tek dera e Kuvendit, ku Garda nuk lejonte Flamurin të fuste brenda bombat tymuese, kurse Gazmend Bardhi kujdesej që gardistët mos t’i fusnin duart Flamurit.

  Ky ishte një hap i ndrojtur por i rëndësishëm për të shëruar plagën e bojkotit në Kuvendin e Argitës.

  Brenda sallës, ky bashkëpunim u bë dhe më i fortë. Flamuri ndizte bombat tymuese dhe i mbante në dorë, kurse Gazmend Bardhi tregonte se ku mund ta hidhte, dhe përsëri nuk lejonte njeri t’i afrohej që ta prekte.

 13. Ne te gjitha komentet mungon llogjika e fakti.Pse nuk arrestohet Berisha,,,,, doli urdheri i SPAKut, apo aspakut, filloi ballafaqimi e dokumentimi nga Berisha, ne justifikimin se vendimet e pushtetit ne kohen e tije kane qene brenda normave ligjore, kushtetuese, te shprehura e paraqitura me dokumente.Lufta per te drejten akoma vazhdon, mbasi qartazi ndaj Berishes me se shumti ka lufte politike e deskriminimi se ligjore.Kesaj i trembet drejtesia e deformuar, urdheruar.Po te kishin faktet sa jane thashethemet, si mendoni ju komentues, Rama si bire kurvi nuk e kish bere me kohe kete qe po mundohet ta beje me konspiracion me drejtesine qe komandon.Shkurt,,skaneBYTHE.

 14. Sali Berisha ishte një prej këtyre të rinjve. Bashkë me Tritan Shehun, Mehmet Elezin, dhe të rinj të tjerë që ju bashkuan revolucionit kulturor kinez, duke prishur me zell kishat dhe xhamiat, Sali Berisha ndjehej fatlumë që po i bashkohej komunizmit në periudhën e tij më regresive.

  Marrja e teserës së Partisë së Punës së Shqipërisë e çliroi atë nga “bisturia” si mjet i vetëm për karrierën që kish zgjedhur deri atëhere. Ata që e mbajnë mend në organizatën e Partisë së Punës, vizatojnë disa tipare agresive të tij, të cilat shpesh kanë vënë në siklet kolegë të tij, të cilët teserën e partisë e kishin një mundësi për të qenë të qetë si mjek.Je merzitur o shpellkar qe nuk e kane arrestuar deri tani salihun,babain e dashje ne burg o felliqsire,d.

  1. Sali birisha sa ishte ne pusht-et nuk i hapi dosjet e krimeve te morrave te kuq. Keta tani, jo e jo. Njesoj si serbia. Kaq.

 15. Sali Berisha ishte një prej këtyre të rinjve. Bashkë me Tritan Shehun, Mehmet Elezin, dhe të rinj të tjerë që ju bashkuan revolucionit kulturor kinez, duke prishur me zell kishat dhe xhamiat, Sali Berisha ndjehej fatlumë që po i bashkohej komunizmit në periudhën e tij më regresive.

  Marrja e teserës së Partisë së Punës së Shqipërisë e çliroi atë nga “bisturia” si mjet i vetëm për karrierën që kish zgjedhur deri atëhere.Nuk i hapi se ruajti bythen e vet prej nje Morri te Kuq i nivelit te larte.

 16. Berisha, në atë kohë një komunist karrierist dhe agresiv, njeriu që përpiqej të afrohej me pjesën e inteligjencës që po promovonte familja Hoxha, duket shumë qesharak dhe i panatyrshëm në përuljen e tij ndaj Simon Stefanit, me të cilin nuk ka pasur dëshirë të dalë në foto as ndonjë komandant batalioni nga ushtria dhe jo më një mjek me rëndësi politike si Sali Berisha.

  Mjekut Sali Berisha iu desh një ditë në Ministrinë e Brendshme të bënte ekspertizën e “vdekjes” së Fiqret Shehut, gruas së Mehmet Shehut. Shënoi me qetësi ‘vdiq nga zemra’, ndërkohë që pamjet filmike të saj flasin për një të vdekur të gjallë nga torturat ç’njerëzore.

 17. VIDEO/ ‘’Të ngrihemi për të ardhmen e fëmijëve’’, qytetarët pas thirrjes së Argita Malltezit: Të ngrihemi kundër saj, është hajdute.shpellkare e cecene tani do kenaqeni me kryekaren e re argiten,30 vjet ja lepite bythen me mut salihut tani do lepini bythen e argites sapo kjo te bashkohet me lulzimen e pd

 18. ky vendim ka shërbyer vetëm për të ndihmuar Berishën të premtojë revolucion, dhe për të djegur në Kuvend, herë karriget e rivalëve e herë tavolinën e Lulzim Bashës.

  Ah po! Edhe për të bërë Argitën kryetare të partisë.

 19. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU E TALLIN KEQ ZAGARIN E MJERUAR POSHTERUAR SHQELMUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT MUT VELIUT DENIS MINGES KAR BOLES BOLINO KOL SALLAKSI DHE ALEXANDER VUCIC E MOS SHKRUAJE KETU TE LAPSI.al

 20. Sot, si Sali Berisha, ashtu edhe fëmijët e tij, nuk kanë asnjë hapësirë për të bërë politikë. Kjo sepse janë të sanksionuar nga qeveritë e dy prej vendeve më të fuqishme të botës siç janë SHBA dhe Britania e Madhe.

  Aktivizimi aktual, është thjesht rreshtim, një mënyrë për të bërë avokatinë e akuzave penale që kanë nisur ndaj tyre.

 21. YMERI IK E MASTURBON PER DITE AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT-YMERIT I MBANE GOJA ERE MUTI PRANDAJ E TALLIN TE GJITHE ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT DHE KAR BOLES BOLINO

 22. “Në vitin 1979 Hysni Kapo ndodhej i shtruar në spital në Paris të Francës. “Ilaçi” më i mirë për gjyshin Kapo, që ia kishin çuar për ta patur pranë në ditët e fundit të jetës, ishte nipi 9 vjeçar. Për të treguar devotshmërinë ndaj Hysniut, Berisha “derdhi” gjithë përkëdhelitë dhe dashurinë e tij mbi Andin, madje duke u bërë edhe kaluar “mamit të mirë”, sepse… i lante atij edhe të ndenjurat.

  “Dy herë në ditë”

 23. YMER KELLIRA ME NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN :ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS …KRISTAQ RAMA BABA I GREGUT .. thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KAR BOLES BOLINO KOL KYCIT DENIS MINGES FRRYK CYPIT DHE DRITAN HALE-s

  1. E kupton care ke shkruar? Ti je i semure, e ke leshuar fare perroin psiqik, te kane fluturuar pellumbat. Ti duhesh ndihmuar, te duhet nje psikiater i mire.

   Ta them me keqardhje, je gjynah.

 24. ARRESTOHET YMER KELLIRA :POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH KOL BALLES DHE FRRYK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE NADIR MURRES DHE FRRYK CYPIT

 25. u shfaq Sali Berisha, dhe duke i ndërprerë fjalën, lëshoi përroin e tij psikik për Mirush Kabashin, duke e trajtuar atë si udhëheqës të “Foltores”.

  Përtej gjestit të ndyrë të fyerjes së një artisti të madh, ajo skenë flet shumë më tepër se aq, për karakterin, paturpësinë, hipokrizinë dhe përdhunimin e shoqërisë shqiptare nga Sali Berisha.O Nadir Morra kujdes me Haloperidolit qe perdor dhe salihu se do na dalesh rrugve te tirones o shpellkar duke uluritur do te perqeshin kalamajte e fisit

 26. YMERIT NUK I OFROHET ASNJE FEMER NE PLANET SE I MBANE GOJA ERE MUTI ,PRANDAJ E TALLIN KEQ ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU FATOS LUBONJA DHE ENTON ABILEKAJ thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KAR BOLES BOLINO DHE FRRYK CYPIT

 27. në ç’mënyrë erdhi pluralizmi në Shqipëri, erdhi vetë apo erdhi i induktuar dhe më dha një përgjigje të zgjuar: Në një pritje që kam organizuar për një personalitet të huaj, kam prezantuar katër kryetar partie, Fatos Nano, kryetar i PS, ish-anëtar i PPSH, Sali Berisha kryetar i PD-së, ish-anëtar i Partisë së Punës, Skënder Gjinushi, Sabri Godo besoj e keni shpjegimin brenda për çfarë më pyesni,ja pse nuk arrestohet salihu,porosia e ramizit duhet te shkoje deri ne fund

 28. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për Departamentin Amerikan të Shtetit, i cili e shpalli familjen Berisha “non grata” për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për qeverinë britanike e cila deklaroi Sali Berishën “person non grata” për lidhjet e tij me krimin e organizuar. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për SPAK-un që i ka vendosur masa shtërnguese Sali Berishës dhe dhëndrrit të tij për pastrim parash dhe korrupsion.Kullat po ndertohet me leje te rames salihxeni pronar

 29. Gërdeci, thirret Shkëlzen Berisha/ Djali i ish-kryeministrit do pyetet si dëshmitar në seancën e 14 dhjetorit,Baci i salihut nxjerr flakadanet nga bytha.

 30. YMER KELLIRA EDHE KUR MASTURBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRRYK CYPIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KAR BOLES BOLINO KOL KYCIT DENIS MINGES DHE FRRYK CYPIT

 31. Ismail Mulleti i dha 350 mijë euro Shkëlzenit, Berisha i dha Ismail Mulletit koncensionin e markimit të naftës! Po SPAK-u ku hyn këtu?

 32. YMER MOS MASTURBO AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT.SE PO TE TALLIN ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU ,FATOS LUBONJA DHE ANDI BEJTA thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH TIK DOBICIT KAR BOLES BOLINO LENC VANGJELIT FRRYK CYPIT DHE KOL SALLAKSIT

 33. nevojën për ndryshim të cilën e mbajnë të bllokuar klanet mafioze të opozitës, po e prodhon SPAK, por SPAK nuk mund të prodhojë dhe udhëheqës opozite. Ai thjeshtë po shpartallon për arsye jo politike njerëzit e përfshirë në korrupsion, duke prodhuar një klimë të re politike në vend. Por politikanët e ri duhet të bëhen vetë.

 34. “Do t’ia dëgjojmë krismën shpejt”, Hoxha: Për Berishën ka hetime të tjera, ndaj i shan prokurorët me libër shtëpie

 35. Ne kemi një peizazh të medias, që drejtohen nga 5 familje, Aleksandër Frangaj, Vjollca Hoxha, Ifran Hysenbelliu, etj. Interesa e tyre nuk lejojnë gazetarët të jenë të papërgjegjshëm me pushtetarët, njerëzit që japin reklamë etj.Keto fjale i ke thene mbreme o Bushat por dhe ti frikacak nuk i thua dhe dy media te tjera si syri i shkelzenit e ilirit dhe nje tjeter i oligarkut qe i ka dhene zyre salihut Ulaj,por si nje qe ka punuar ne media jane dhe disa portale qe i bejne yzmetin parave te pista nga rusia serbia e greqia qe jane gati te shkruajne cdo gje qe ka te beje me politiken e tyre ne shqiperi,kur e hap vallen e qelbur te mediave duhet ti shkosh thelle e me thelle vetem keshtu behesh i besueshem per publikun

 36. YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT KAR BOLES BOLINO KOL KYCIT DHE EDI RAMES

 37. 80-vjeçari Berisha mund të ketë maksimumi deri në 400 mijë përkrahës. 50-vjeçari Basha mund të ketë maksimumi deri në 100 mijë përkrahës. 54-vjeçari Meta mund të ketë maksimumi deri në 80 mijë përkrahës. 42-vjeçari Qorri mund të ketë maksimumi deri në 40 mijë përkrahës. Të tjerë opozitarë mund të grupohen thjesht tek kategoria “Etj”. Por edhe sikur t’i mbledhësh të gjithë opozitarët bashkë në një koalicion (gjë që s’ka shanse praktike të ndodhë), përkrahësit e tyre nuk i afrohen dot murit prej rreth 800 përkrahësish të Ramës, që e ka ngritur qysh nga 2009-ta…

 38. YMER KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT DHE EDI ZALOSHNJES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *