• |
ide | kryesore

Billie Eilish: Më pëlqejnë djemtë dhe vajzat

Paparazzi, SliderBillie Eilish po vendos një kufi kur bëhet fjalë për pyetjet rreth se*sualitetit të saj.

Këngëtarja mori pjesë në Variety’s Hitmakers të shtunën, ku asaj dhe vëllait të saj Finneas O’Connell iu dha nderimi i këngës së vitit të filmit për “What Was I Made For?”, kënga e tyre nga filmi Barbie. Por ndërsa falënderoi për arritjen në Instagram të dielën, Eilish e bëri të qartë se nuk do përgjigjet më për orientimin e saj se*sual.

“Më pëlqejnë djemtë dhe vajzat, më lini rehat tani”, shkroi ajo krahas një galerie fotosh nga eventi, pasi pohoi se kishte dalë “në një tapet të kuq në orën 11 të mëngjesit në vend që të fliste për çdo gjë tjetër që ka rëndësi. .”

Eilish foli fillimisht për seksualitetin e saj në nëntor, duke zbuluar në një intervistë të sinqertë për numrin e Variety’s The Power of Women se ajo tërhiqej nga gratë.

“Unë kurrë nuk kam ndjerë se mund të shkoj shumë mirë me vajzat,” tha ajo, ndërsa diskutoi se ndihej sikur gratë e tjera nuk e donin atë. “Unë i dua [femrat] aq shumë. I dua si njerëz. Më tërheqin si njerëz. Jam tërhequr prej tyre realisht.”

Ajo më pas shpjegoi se megjithëse ka “lidhje të thella” me gratë në jetën e saj dhe është ” tërhequr fizikisht”, ajo është gjithashtu e frikësuar nga “bukuria dhe prania e tyre”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *