• |
ide | kryesore

FOTO/ Incident në Athinë në prani të ish-ministrit të jashtëm shqiptar

Arkiva, Lajme, Të fundit
jashtëmNjë incident ndodhi gjatë një aktiviteti në Universitetin Panteion në Athinë ku i pranishëm ishte edhe ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati. Një grup personash anarkistë ka hyrë brenda sallës ku po mbahej takimi dhe kanë protestuar dhe kanë hedhur parulla dhe kanë shpalosur disa pankarta.

Sipas asaj që raporton gazeta “Protothema” ngjarja ka ndodhur gjatë prezantimit të librit të përbashkët të ish-ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias dhe homologut të tij shqiptar, Ditmir Bushati, “Reflektim për të ardhmen e Evropës Juglindore. 11 ministra të jashtëm analizojnë dhe propozojnë”.

Në këtë aktivitet ishte i pranishëm edhe ish ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov dhe ish-zëvendëskryeministri i Kroacisë, V. Pusiç. “Natyrisht, tensioni mbizotëroi dhe diskutimi i moderuar nga profesoresha Marilena Koppa u ndërpre” – shkruan gazeta greke. ©LAPSI.al

6051298 6051281 6051269 6051270 Jashtëm Jashtëm

Jashtëm4 Comments

  1. Jevgjit e egjyptit dhe libanit qe e mbajne veten per grekare u revoltuan , po mire e bejne kur gjithe kohes kane gjetur mbeshtetje nga indoeuropianet si gjermanet. anglezet e franca te cilet i marin te mirqene si racen e tyre antike,

    1. Kanabis pjesërisht ke të drejtë po ke harruar që në këtë Greqi aktuale prapë pjesa më e madhe janë Arvanitas, Vllehë që janë të shumtë sidomos në veri dhe pak sllavë maqedonas po në veri. Nuk është se nuk ka Egjiptianë por më tepër janë pondus. Kështu që indeuropianë janë në shumicë. Po të kesh jetuar atje e sheh dallimin.

  2. Kur ne te dalim cdo vit dhe te protestojme per vrasjen e te riut ne tirane nga moterqirat, do kemi ze te shajme greket, deri tani te rruajne bythen shqipot. Ja hrrova vrasjet ne komunizem, ka akon qe thone mire ia beri ai bythqiri i gjirokastres.
    Ja sa te vijne afrikanet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *