• |
ide | kryesore

Degradimi i parlamentit/ Gati rregullorja që flak opozitën jashtë sallës

Arkiva, Kryesore, LajmeKur një figurë kontroverse e spektaklit dhe politikës italiane si Vitorio Sgarbi e quajti “fashist” kreun e parlamentit italian, pasi ky i kërkoi të mbante maskën në muajt e pandemisë, atë e ngritën nga duart dhe këmbët dhe flakën jashtë sallës. Shumica e deputetëve italianë miratonin me thirrjet e tyre, ndërsa Sgarbi bërtiste Kriminelë, kriminelë”.

Rastin e Sgarbit në Itali e përdori sot kreu i grupit parlamentar të PS, Bledi Çuçi për të treguar se në Shqipëri po tregohen shumë tolerantë me opozitën.

“E kemi parë parlamentin Italian se si e kapin Zgarbin ata punonjësit, dy prej komësh, dy prej duarsh” u tha Çuçi gazetarëve, duke paralajmëruar ashpërsimin e rregullores së kuvendit.

Pamjet e seancës ku kaloi buxheti për vitin e ardhshëm

Seanca e sotme parlamentare zgjati vetëm pak minuta, pasi socialistët nuk janë të qetë të mbajnë fjalimet e tyre. Deputetët e opozitës ndezën flakadanë dhe shpërthyen shashka në shenjë proteste pasi u mohohen komisionet hetimore. Në anën tjetër deputetët e mazhorancës ngritën kartonat dhe miratuan buxhetin pa mbajtur asnjë fjalim dhe pa thënë asnjë fjalë.

Seancat parlamentare janë në ngërç për më shumë se një muaj. Protestat e opozitës e kanë detyruar Lindita Nikollën të shmangë fjalimet propagandistike që përgatit Rilindja. Seancat mbyllen në pak minuta, mes pirgut me karrige që bllokojnë foltoren dhe skenave të përplasjes me gardistët.

Qëllimi i protestës është transparenca për çështje si afera McGonigal, si marrëveshja për ndërtimet në Portin e Durrësit, si fatura e udhëtimeve të Edi Ramës me charter etj.

“Imagjino sikur ata deputetë të mos ishin në mosbindje civile në parlament, por të kishin bojkotuar parlamentin? Do dëgjonin qytetarët kakarisjet e deputetëve socialistë nga mëngjesi gjer në darkë për suksese imagjinare, për mashtrime, falsifikime, çdo gjë tjetër. Iku tani. Tani kohërat i kanë të shkurtra, maksimumi 7 minuta, pa zë. Një parlament pa zë. Një parlament automatësh, që ngrenë dhe ulin kartonat” tha Berisha duke komentuar seancën.

Por socialistët refuzojnë të pranojnë hetim nga komisionet e opozitës. I vetmi që pranuan vitin e kaluar, ishte ai për inceneratorët. Në vend të transparencës, socialistët propozojnë “disiplinimin” e opozitës nëpërmjet rregullores së re të parlamentit.

Lexo edhe: Degradimi i parlamentit/ Si po “noterizohen” ligjet në pak minuta në kuvend

Lapsi.al ka parë ndryshimet që do t’i bëjnë socialistët rregullores së kuvendit. Aty parashikohet që përjashtimet për deputetët e opozitës të shkojnë deri në 30 ditë apo 60 ditë në varësi të mënyrës së si protestohet.

Kur deputeti përdor dhunë fizike ndaj gardistëve apo ndaj kolegëve dhe kur dëmton orenditë dhe pajisjet në kuvend do të dënohet me 30 ditë përjashtim.

Nëse deputeti shpërthen flakadanë apo hedh bojëra dhe materiale të tjera, veprime që mund të parashikohen nga Kodi Penal dënimi është 60 ditë përjashtim.

Nëse opozita vazhdon të protestojë siç po bën tani, për një ose dy javë shumica e deputetëve të saj do të jenë jashtë parlamentit. Me këtë rregullore të re merr fund protesta.

Si shembull, Çuçi solli parlamentin italian ku siç u shpreh ai të përjashtojnë për 15 javë. Kjo mund të jetë e vërtetë. Por në anën tjetër të dhënat tregojnë se në një legjislaturë të parlamentin italian zhvillojnë punimet disa komisione hetimore, (12 në legjislaturën e kaluar, 15 në legjislaturën e mëparshme) që nga çështje të përgjithshme si antimafia, deri tek hetime të ngjarjeve konkrete. Por sigurisht që nga italianët nuk po kopjohet hapësira dhe mekanizmat që i ofrohen opozitës, por vetëm masat represive për ta ndëshkuar atë./Lapsi.al42 Comments

 1. ore q…..robt e shpise te gjithve…kot ju paguajme neve, pallat taksapagues, 3500 euro page, juve liderve te kombit…
  ah kur sbie nje rakete tju beje rrafsh te gjitheve se shpetojme

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O kar a e mbyll muajin pa hy në borxh?

    Këtë shiko ti idiot, Berisha hallet e veta i zgjidh vetë!

    Kanë shkuar çmimet më keq se në fillim të viteve 90 kur ndryshoi sistemi!

    1. Ne fakt çmimet jan shum me shtrenjte se në Europ. Dje u ktheva nga Hollanda ku rroga MESATARE është 2500 euro dhe shum cnime në supermarkete ishin fiks me të Shqipërisë. Bejini llogaritjeve vet se ku na kan katandis. Ne e kemi 250 euro

  1. Cfaredo te bejne ithtaret e Berishes nuk frymezojne askend sepse perpos retorikes ky ” revolucion” u radikalizua pas arrestimit te superdhenderit dhe fillimit te dhenjes llogari te familjes non grata para drejtesise. Le te perballen me drejtesine si cdo qytetar i ketij vendi.
   .. kaq dhe vetem kaq.

    1. Vështirë për t’u kuptuar se si djali i Mehdiut dhe Verës të jetë ekspert Demokracie.
     Enveri i paska patur shumë pranë ekspertët e sistemeve të tjera!
     Megjithatë asgjë nuk kupton dot An Di nga Demokracia.
     Nuk është çështje numrash o Bushat,është çështje ligji dhe legjitimiteti.
     Mblidh 500 mijë bashibozukë ti, nuk je dot Opozitë sepse nuk të lejon ligji.
     Legjitimiteti është diçka tjetër,sa të drejtë ke ti të përfaqësosh opozitën?
     Ti që i ke mbytur opozitat që nga partia jote te kundërshtari,ti që shpike vjedhjen e votës,ti që je familjarisht hajdut,ti që je vrasës,ti që nuk njeh autoritetin e Gjykatës,ti që je mashtrues ordiner,ti që ke fjalor bundrash,ti që nuk ke një mik në Perëndim – ti ke fytyrë të përfaqësosh Opozitën!??
     Pse, meqë ke qenë mjeku i gjyshit!???
     Ka ikur me kohë ai tren o Busho, nuk e kthen dot më kohën mbrapa…

     1. Hajde Brekush( me fal Bejkush) hajde! O mete kripsha mendjen( ta venca turshi) e ka kuptimin.Opozita me 500 mije ne nje shtet ku pozita ( edhe me vjedhje votash) mezi ben 700 mije nuk quhet opozite,nuk e lejon ligji- thote Ky mendjendrituri me barkun bosh ( por mendjen plot per partine) ka dhe nje argument me shume,ate qe Berishen nuk e dashkan te huajt.Who cares? A e duan shqiptaret qe e votojne? Kjo ka rendesi.Edhe une ketu ne Amerike nuk e dua Trumpin,por ate e duan gjysma e amerikanevet,keshtuqe askush nuk me pjerdh mua se nuk me pelqen opozita.Berishen mund ta beje tere bota nongrata,e kjo nuk e ben ate me te keq per shqiptaret,ate e ben te keq se si sillet e vepron ai ne interesat e popullit e vendit.Nese do ta dija qe ti je nje sufllaqexhi nuk do komentoja fare,por me vjen keq se jane nje pjese jo e vogel e njerezvet atje qe mezi shtyjne muajin me pensionet e rrogat teper te ulta e prape mendojne si ti.Kur them mezi shtyje muajin e kam fjalen vetem per nje cope buke e nje tax me grosh.E cmund te marre nje pensionist me 100$ ne muaj kur duhet te paguajne edhe per ilacet apo te ngrohet ne kete dimer te ftohte kur nje meter kub eshte 7000 leke

  2. Dikur Rautit i shkonin djersë të ftohta, pasi diskutimi vazhdonte dy ditë rresht pa pushim edhe natën.
   Dhe ja numëronin të gjitha të bëra e të pabëra.
   Dhe populli mësonte sesi do shpenzoheshin paratë.
   Tani, opozita po i jep një ndihmë të madhe Ramutit.
   Ai , po ju dridhur qerpiku fare, për 5 minuta po e kalon buxhetin e shtetit.
   O opozita, po ju jeni me popullin apo me Ramutin?
   Po kshtu ai knoqet e bo qef.
   Askush nuk e mer vesh sa dhe si vjedh.
   Hajt, koja nonën shqipe.

   1. Rama i ka votat dhe e ka miratu siç i ka dash trapi buxhetin, djerse ke kur ske votat, pastaj rama djersit apo s djersit nuxhetin në bythe e ka populli

    Po ky eshte një popull kurvë që voton ramën

    Rama sdo parlament , do jenisherin gjuzin kërpëratat, dhe ata gjytyrymat e ps

    Popull kurvë.që meriton edhe më keq
    Do vijë lali eri dhe pastaj do e shohim mirë se ka edhe me keq se rama

 2. Shume mire ua bejne sepse ne te ardhmen krijojne precedent shume te rrezikshem. Ne asnje parlament te botes perendimore nuk lejohet nje anarshi e tille parlamentare.

  1. E mo kar e po ça bote thua o kar se edhe në botë po shkon pa viza prej saliut ,
   Dil o kar shihe botën , lexo noi libër se mbete me mesazhet e fugës
   enveri dhe babi i ramës na izoluan 50 vjet mo kar

   Rama pasurohet ti merr sufllaqen o kar!

 3. cfar degradimi ose me sakt cfar teatri tragjikomik/Dhe shqiptart ia mbathin nga syte kembet, sepse e keni bere ket vendte mjere pa shpres

  1. Degradim I trurit tend o shok patronazhist që nuk kupton se pushteti ka ngritur establishments bashkë me opozitën e kapur

  2. Ore, budallej Opozita eshte ne regull kane nje roge prej 3500 eurosh ne muaj. Ore sufllaqexhij ne populli qe po pagujme per larot bandit. Ne qe mezor po kalojm muajin. Ne qe kemi frik te shkojm ne shtepi sepse na shikojne femijet nga duart qe kemi bler buk apo jo.

 4. Sepse opozitën e Lulit dhe Salës e kan ne xhep..me kulla, troje dhe vila ne bregdet, me pasuri marramendëse. BABLOKU ka bler edhe kancelarit nderkombetare.. e j po me kta capacul
  Kujtojnë sikur shqiptaret jane vetem dele dhe hajn bar. ..

 5. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për Departamentin Amerikan të Shtetit, i cili e shpalli familjen Berisha “non grata” për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për qeverinë britanike e cila deklaroi Sali Berishën “person non grata” për lidhjet e tij me krimin e organizuar. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për SPAK-un që i ka vendosur masa shtërnguese Sali Berishës dhe dhëndrrit të tij për pastrim parash dhe korrupsion. Jo nga kembet e duart e kapen sgarbin italian por e ngrejten ne ajer por garda atje ka byth dhe nuk pyet kush je,sgarbin e e hodhen ne rruge,kurse salihu e salihanji bejne si dy kucka duke i fshehur ne bythe e corape flakadanet,don kishotet e shekullit te ri

  1. Ju patronazhistë keni një kujtesë të shkurtër sepse aq ju punon truri. Harruat si kanë bërë kur ishte PS në opozitë??? Kanë kryer dhe gjëra më të këqija deri në përdorim fjalor prej rrugaçësh dhe nuk është asnjëherë rregullorja. Ky palloshi nga që mendon se do të jetë i përhershëm në pushtet don të ndryshojë rregullat që vetë i kanë bërë në kohën e Nanos. Nuk e kupton as kumandari juaj se do t’i kthehet në bumerang!!

  2. Dosjet nonGrata qe permend i ka perkatitur Sorra dhe McGogla me paret qe duhet t’u shkonin djegesave qe nuk ekzistojne. Rrote debili

 6. Gërdeci, thirret Shkëlzen Berisha/ Djali i ish-kryeministrit do pyetet si dëshmitar në seancën e 14 dhjetorit,shiko videot e kohes cfare ka bere salihu ne kuvend gjate mbreterimit te tij,o Gimi ceceni,deputeti salihut Baci e pe nga i nxorri flakadanet nga vrima e bythes o rrotekari Gimi

 7. Ismail Mulleti i dha 350 mijë euro Shkëlzenit, Berisha i dha Ismail Mulletit koncensionin e markimit të naftës! Po SPAK-u ku hyn këtu?

 8. O shqiptare ! I lini komentet pasionante ,sa te papergjegjshme aq dhe injorante.Shqiperia eshte ne rrezik.Borxhi i jashtem eshte ne piken me te larte,qe mund te perballoi vendi,ekonomia,pasurite natyrore,resurset,prodhimi bruto.Deri tani na ka mbajtur,droga dhe puna e zeze e toleruar nga perendimi.Bota eshte ne lufte.Perendimi ka aritur ne nje stad,qe do kete veshtiresi ne vendet e tyre,financiarishte dhe ekonomikishte.Bota perendimore nuk ka me mundesi tu pergjigjet edhe vendeve te tyre,jo me te pergjigjet shqiperise,si me pare.Shqiptareve ju dha rasti ideal me 1990 ,qe po te kish nje klas politike patriotike dhe te afte,te punonin forte,ndershmerishte.Vendi ra ne dore te nje ekonomisti pijanec,te paatdhe,te korruptuar,hajdut,me pas e mori nje doktor , i paafte per te ringritur ekonomine te pakten ne nivelin e fqinjeve lindore,por ky me shume ju kushtua shkaterimit te eshtrise dhe aseteve ushtarake,duke e cuar ushtrine ,ne nje ushtri inegzistente,ku ariti deri aty sa beleri me disa ushtare teroriste te ushtrise greke te masakroje nje repart ushtarak ,ta carmatosi dhe terrorizoi.Me pas pushtetin e mori nje psikopat ,nje piktor [ i vetquajtur] nje drogmen,qe e ka cuar vendin ne humner.Shqiperia me 90 do li me ekonomi dhe financa 0.Perendimi,,pas 90 e sponsorizoi shqiperine,duke i dhene ndihma si ushqimore dhe financiare.Por paaftesie e e liderve te politikes dhe shtetit,korrupsioni i tyre galopant,vjedhjet e tmershme te resorseve natyrale,financave e cuan vendin ne falimentim te paevitueshem.Perendimi u dorzua,perpara kesaj klase politike eq e babzitur ne vjedhje dhe korrupsion.Para zgjedhjeve te 2017 rama me nje mjeshteri,aq dhe poshtersi dhe dinakri i paraqiti brukselit dhe ne vecanti Markelit te gjermanise si financuesja me e madhe e BE dhe shqiperise financiarishte nje rezume te ekonomise shqiptare,politike ,ekonomike financiare dhe sociale, te te gjithe periudhes nga 1990 deri me 2017 duke e nxire shqiperine si nje shtet i paafte ,duke ju trumbetuar,se shqiperia nuk mund te behet me me ligje demokratike ,te tilla si perendimi dhe i kerkoi brukselit dhe Kancelares Gjermane Markel,zbatimin e nje platforme te nje sistemi monarkist,ku te eleminoheshin te gjitha istitucionet e pavarura dhe shteti te funksiononte si pushtet ne doren e kryeministrit dhe per kete rama i kerkonte brukselit nje periudhe 12 vjecare,pra dore te lire nga 2017 deri me 2030.Dhe brukseli duke pare pamundesine e tij per nje sukses te ekonomise shqiptare dhe per te hequr nga financat e tyre ndihmat per shqiperine i dha vizen dhe i la dore te lire rames ta zbatonte planin e tij ,per ta qeverisur paasnje pengese deri me 2030.Kjo eshte arsyeja qe terrorit rama brukseli i pergjigjet me heshtjePrandaj ky teror do ti vazhdoje vendit deri me 2030 Shpesh here rama ndodhet ne opinionin shqiptare ne veshtiresi dhe ketu nderhyn brukseli,biles edhe usa me emisaret e saj qe shpesh ne situata te tilla i dergon ne shqiperi si dhe ambasada usa ne shqiperi,ku influenca e saj ne popull dhe opinionin shqiptare eshte i padiskutueshem,ti japin mbeshtetje rames dhe kur i duhet te godasi edhe ndonje politikan qe ngre krye duke e izoluar politikishte dhe moralishte.Populli eshte aq i masakruar,fizikishte ,ekonomikishte,moralishte eshte pertok,qofte kjo edhe nga dhuna shtazore e policise ,ne protesta,gazi lotsjelles,burgosja duke i shpallur protestat te paligjshme,gjobat,heqja nga puna,pezullimet e pensioneve,ndihmave sociale,aq sa e kane cuar vendin ne kushte te barabarta,te dhunes si ne siri,koren e veriut, rusi,jo ne ekonomi e theksoj jo ne ekonomi se keto vende qendrojne shume me larte ekonomi,se shqiptaret,kete e tregon dhe emigrimi i njerzve nga keto vende,qe edhe pse vijne dhe ne shqiperi e perdorin shqiperine si vend tranzit,sqendrojne ne shqiperi edhe afrikanet qe meloni do i bjeri ne shqiperi vetem po i mbajten te rrethuar me tela me gjemba se sqendrojne asnje minut ne shqiperi,ketu do ndikoje dhe mafja shqiptare e trafikimit,qe per parat qe do ju mari do i coje ne perendim,pra do risi trafikimin e tyre per ne europe.Varferia dhe terrori i rames ndaj popullit ,nuk i ngelet gje tjeter shqiptareve,vetem te ikin nga syte kembet nga nga ky mizerabel i drogmenit psikopat rama..Ketij populli si ngelet rruge tjeter vec emigrimit dhe braktisjes se vendit.Por nje dite realiteti do ndryshoje.I krijon vete natyra dhe zoti riciklimet.Kete se kupton lindita nikolla,garda e republikes[ ne fakt garda e rames,policia e rames,administrata e rames.Populli nuk do jua haroje kete dhune dhe masaker,mjere ju,se rama per kohen qe eshte ne pushtet e ka shtepin bunker,pasi ti iki pushtetit e ka gati pashaporten,biles ka tre,ne tre shtete.Te fundit e mori ne arabin saudite.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Terra ti shkruan:
   Populli nuk do jua haroje kete dhune dhe masaker,mjere ju,se rama per kohen qe eshte ne pushtet e ka shtepin bunker,pasi ti iki pushtetit e ka gati pashaporten,biles ka tre,ne tre shtete.Te fundit e mori ne arabin saudite.”

   Populli ha mut! E tregoi këtë kur mbështetën komunistët në vitet 1945-1990 dhe po i mbështesin edhe sot edhe pse ekonomia më duket se është keq si në vitet e para të demokracisë.

   Të paktën ky brez idiot nuk do të bëjë asgjë, aq sa bënë kundër komunizmit në 1992!

  2. nevojën për ndryshim të cilën e mbajnë të bllokuar klanet mafioze të opozitës, po e prodhon SPAK, por SPAK nuk mund të prodhojë dhe udhëheqës opozite. Ai thjeshtë po shpartallon për arsye jo politike njerëzit e përfshirë në korrupsion, duke prodhuar një klimë të re politike në vend. Por politikanët e ri duhet të bëhen vetë.Ky terra cecen ekselent i salihut qe dhe dite nga jeta vet i ka falur salihut,ben dhe ideologun e fundit te byrose politike te foltores se salihut

  1. Një popull kurvë që voton ramën dhe kalamajt i ka ne burgjet e europes apo bordello, ose tu pastru haletë e grekëve

   1. Egzakt , popull kurvë që voton dhe mban mbi kryre kryekurvën me çertifikat psikodroge.

 9. 80-vjeçari Berisha mund të ketë maksimumi deri në 400 mijë përkrahës. 50-vjeçari Basha mund të ketë maksimumi deri në 100 mijë përkrahës. 54-vjeçari Meta mund të ketë maksimumi deri në 80 mijë përkrahës. 42-vjeçari Qorri mund të ketë maksimumi deri në 40 mijë përkrahës. Të tjerë opozitarë mund të grupohen thjesht tek kategoria “Etj”. Por edhe sikur t’i mbledhësh të gjithë opozitarët bashkë në një koalicion (gjë që s’ka shanse praktike të ndodhë), përkrahësit e tyre nuk i afrohen dot murit prej rreth 800 përkrahësish të Ramës, që e ka ngritur qysh nga 2009-ta…

  1. Perkrahesit e Rames mbahen me kercenime per buken e gojes, ose me ikje nga vendi. Rama nuk merr me merite as aq vota sa qene te pranishen dje ne ate fare kongresi. Iu ka iu ikur fare imagjinata. Jeni trashur

 10. Nje replik per komentuesin………… Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët.
  08/12/2023 te 08:02 ……………..Me respekt per komentin e tij.Jam plotesisht dakort ,per ate qe thote dhe eshte konkluzion i sakte,per realitetin tone,Shqiptare,per popullin tone.Edhe une e kam patur,por ate konkluzion e nxora , me aq sa kam informacion.Kam informacion se rama eshte ne nje hetim nderkombetare.Dhe ky hetim eshte mbyllur per te dhe pritet momenti kur te rrezohet nga pushteti,jo nga populli shqiptar,se arsyen pse se rrezon populli shqiptar e shpjegon shume sakte komenti jot,por eshte nje elite boterore,me sakte euroatllantikase ,,qe nuk e tolerojne dot korrupsionin,vjedhjet e parave te tyre dhe sidomos nje kryeminister i nje vendi te falimentuar,te korruptoje eliten e inteligjences se sigurise kombetare te vendit te tyre.Ata e kane bere gati denimin qe i kane caktuar drogmenit psikopat rama.Ndersa sa per popullin tone ju zoteri e dini ineligjencen e saj.Per pune,pasuri dhe para vrasin dhe vellane.Besoj se e di fatin e sadamit dhe kadafit,kur i dha dermen usa dhe perendimi me gure i masakruan.Kete fat e pret edhe rama.Rama ka vrare per nje pagese te papaguar drite,uji, takse,ju ka mare dhe prishur shtepite mijra shqiptareve i nxori nga puna i perzuri nga shqiperia,djersen e emigranteve po jua mer cip me manipulimin katrastofik qe po ju ben parave te tyre,qe po i marin ato euro dhe dollare ,ne kete kriz ekonomike qe po ndodh ne perendim,me qirate qe po shkojne drejt katastrofes,cmimet kan kapur majen dhe emigrantet heqin nga jeta e tyre ,duke i hequr edhe nga buka qe ju japin femijve te tyre dhe ju a dergojne te afermeve te tyre qe po i masakron rama dhe skane as per buke thate.Ae di ti qe dhoma amerikane e tregetise ne tirane eshte eleminuar nga biznesi dhe ivestimet ne shqiperi?Se rama jua jep bizneseve dhe ortakeve te tij,qe kane mare gjithe resorset dhe pasurite publike te vendit.Ae di ti .Ae di ti sa biznese ka shantazhuar u ka mare miljona dhe falimentuar rama-m.gonigal M.GONIGAL Shantazhimet i ka bere me prova qe rama ja ka dhene M.GONIGALIT nepermjet dy agjeteve te ish sig te shtetit diktatorial te partise se babait te rames.A e di ti qe nga 2017 bizneset e fuqishme shqiptare ne usa dhe bote nuk kane guxuar te futen ne shqiperi nga nga shantazhi dhe bllokimi qe ju bente rama?Ae di ti qe rama bizneset jua ka dhene atyre te huajve , qe mbrojne dhe heshtin nga keqqeverisja,korrupsioni,vjedhjet qe rama i ka bere dhe ben ekonomise dhe financave shqiptare rama dhe kane genjyer dhe mashtruar qeverite e vendeve te tyre?Perendimi dhe usa nuk i kane pushtetet, te korruptuara si ne shqiperi.Atje jane te pavarura.Pushtetet jane te ndara dhe kontrollojne punen e njeri tjetrit.M.GOMIGALIN nuk e zbuloi shqiperia,po istitucionet e inteligjences dhe drejtesise amerikane.Ndeshkimi do i vije .Te jesh i sigurte.Jo nga ne .jo .Nga usa do i vije goditja shkaterruse dhe masakrimin e tij do ja beje populli shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *