• |
ide | kryesore

Edhe Lalit i paskan ngrënë kumbulla dhe dardha pas shpine

1, 2, Arkiva, Ide
andi bushatiQesharakëzimi i SPAK për të goditur dallkaukët e vegjël, si mburojë ndaj të paprekshmëve tek të cilët nuk arrin dot, me sa duket do të jetë një proces i pandalshëm. Këtë dëshmon edhe lajmi i arrestimeve për inceneratorin e Tiranës, menjëherë sapo u mbyll kongresi i partisë në pushtet.

LEXO ME TEJ:

15 fletë-arreste për inceneratorin/ SPAK ndalet në Bashkinë e Tiranës

Kjo strategji e diktuar nga Edi Rama, se ai bën vepra të mira, por e tradhëtojnë ata që hanë kumbulla dhe dardha pas shpinës së tij, tashmë është kthyer në devizë të Prokurorisë së Posaçme. Ajo e shpëtoi imazhin e shefit të qeverisë nga hetimi për koncesione si ato të shëndetësisë, apo afera e inceneratorëve.
Që në daljen e Edi Ramës para komisionit hetimor të djegësve, kur ai shpalli se veprat janë të mira por faji qëndron tek vesi i disa të marrosurve pas pushtetit abuzuan, kjo parodi është shndërruar në linjë hetimore.

Dhe “heronjtë e fëmijëve tanë”, po e zbatojnë atë si një urdhër politik.

Por, e keqja nuk është se nga adaptimi i kësaj taktike, për të djegur peshqit e vegjël, si mburojë për të mëdhenjtë që nuk i prekin dot, po shpëton Edi Ramën. Tashmë gjithkush e di se në një sistem autokratik, askush nuk guxon të prekë majën e piramidës. Problemi është se alibia që Rama propozoi për të shpëtuar ç’mund të shpëtohet në sytë e publikut, po aplikohet edhe për të mbrojtur njerëzit poshtë tij. SPAK e akuzoi paturpësisht Ilir Beqajn se ai s’kishte qenë në gjendje të dallonte konfliktin e interesit mes vartësve të tij dhe investitorit të sterilizimit.

Por gjëja më qesharake është se këta prokurorë KAPS, e kanë bërë rrugë këtë mënyrë të menduari dhe vepruari. Arresti i sotëm i krahut të djathtë të Erion Veliajt është konfirmimi më flagrant i këtij fakti. Taulant Tushe, që opozita e ka përshkruar me ngulm si sekserin e punëve të pista të Lalit, duket më tepër si një haraç i negociuar për të mos prekur më lart.

Për të parë më shumë VIDEO si kjo ndiqni faqen  Lapsi Videos në Facebook 

Ndërkohë që prokurorët kanë në dosje të gjitha shkresat e rolit prej protagonisti të Erion Veliajt tek inceneratori, ata merren me atë që ka ngrënë kumbulla dhe dardha pas shpinës së Lalit. Ata bëjnë sikur e harrojnë se Veliaj ka nënshkruar me dorën e tij, duke anashkaluar këshillin bashkiak, përgjegjësinë financiare për ngritjen e djegësit të Tiranës. Ai ka urdhëruar, si pronari real i koncesionit, se kush mund të depozitojë dherat dhe mbetjet pa para në landfill.

Por këto fakte të bëra publike nuk i tundojnë as për të luajtur qerpikun prokurorët e tredhur, që nuk i shkojnë dot asnjë dosjeje deri në fund. Sa më shumë kohë kalon, aq më tepër po zgjerohet rrethi i të paprekshmëve, që amnistohen me justifikimin se ua kanë futur vartësit. Dhe nuk ka si të ndodhë ndryshe në një sistem të ndërtuar për të mos bërë drejtësi, por vetëm goditje propagandistike me regji.

©Lapsi.al37 Comments

 1. Drejtesi ne regji!

  Pagesat vazhdojnë

  Taulanti do hajë burgun si trimat

  Ndersa lali eri i paprekshem

  Populli kurv do knaqet

  Ky popull e ka hak ramën dhe këllirën e bashkisë

  1. Po sistemi drejtesise ndertuar nga Berisha, benjaminit i gjyshit tend o Andi qe nuk guxoi kurre te ndershkoje asnje korrupsion te non grates dhe qeveritarve te tij pa permendur krimet e 97, Gerdecit dhe 21 Janarin cfare sistemi ishte ? Berisha do shpetoje shqiperine eshte alibia me kriminale e gazetareve me vila te korrupsionit.

 2. Vend idiot!
  Hetohen vetem zarat!

  Qenkan knoq me kumlla tek veliaj, se dardhat ja kan hongër ramës

  Vend idiot, popull idiot

 3. YMER KELLIRA JA FUTI KARIN NE BYTH SOT PERPARA EDI RAMES DHE ELISA SPIROKARIT thotë:

  SOKOL BALLA -SALLAKSI SOT DOLI DHE MASTURBOJ LIVE NE KONGRESIN E EDI RAMES , KURSE YMER KELLIRA MBAJTI NJE FJALIM DHE PUBLIKOJ NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN DUKE DHENE DETAJE SE ALEXANDER VUCIC ESHTE BABA I ZAHOS

 4. Kjo e sotmja eshte shume me keq se me Ilir Beqen. Sepse Beqja sado qe mbrohej nga Rama tek e fundit u detyrua te largohej edhe nga minister edhe nga posti tjeter si negociator me BE.
  Kurse plehra Erjon Veliaj jo vetem vazhdon si gjel ne krye te Bashkise por po pergatitet per me lart, per kryeminister

 5. YMER KELLIRES I KA NGORDHUR NJE QEN NE GOJE SE PO NXJERR NJE ERE MUTI NGA GOJA ,PRANDAJ NUK KA FEMER NE PLANET E CILA I OFROHET AFER thotë:

  YMER KELLIRA DO TE ARRESTOHET SHUME SHPEJT SE PO JA FUT KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT

  1. PS,Te gjithe Jon hajdut pa dallim meritojn burgun,edhe militantet njejt Jon…ka mbaru Ky shtet njerz Te ndershem braktisin vendin ,…!!!

 6. Kam degjuar nga pleqte nje histori shume emocionale,qe me ka lene nje keqardhje te madhe emocionale,qe po te jete e vertet tregon shume ne realitetin korruptiv dhe hajdut te rilindjes rama-veliaj.Po i behej gjyqi nje te riut qe ne vjedhjen e fundit kish vjedhur nje bange,ku la dhe persona te vrare dhe plagosur.Pasi ju zhvillua gjyqi dhe ju vertetuan vjedhjet qe kish bere ,se ishin te faktuara disa nga ato vjedhje. Trupi gjykues para se ti jepte denimin i kerkoi te pandehurit ,cfare kishte per te thene per veprimtarine e tij te ketyre vjedhjeve.I pandehuri u ngrit ne kembe dhe me miresjellje dhe lutje i kerkoj trupit gjykues,se para se te fliste te perqafonte nenen e tij.Dhe gjyqi ja dha kete mundesi te pandehurit ta realizonte.I kerkoi te jemes ti vente djalit,qe ta perqafonte,sepse ishte faktikisht perqafimi i fundit qe do i bente djalit,se gjykata i kish vendosur denimin me vdekje.Ne momentin qe nena ju afrua ta perqafonte,i biri i kafshoi veshin dhe ja keputi.Skena qe e lemeritshme,jo vetem nga veshi i keputur dhe gjaku qe mbushi vendin,por dhe si ka mundesiqe ai u tregua aq mizor sa masakroi dhe nenen e tij.Pasi policet prezent e izoluan ,gjykatsi i shokuar i kerkoi prokurorit dhe avokatit te te pandehurit te venin te tavolina e tij,tu komunikonte mbylljen e seances,por ne kete moment avokati i tij kerkoj qe gjyqi te vazhdonte dhe ti kerkohej klientit te tij te pandehur,pse e beri kete akt kaq mizor ndaj nenes se vet.Pas kesaj kerkese gjyqtari vazhdoi seancen dhe i kerkoi te pandehurit pse e beri kete akt dridherues,per gjithe ambjentin ne salle.Atehere i pandehuri filloi dramen e jetes se tij ,qe e coi ne kete denim kapital per jeten e tij.Isha jetim,jetoja me nenen dhe dhe dy vellezer dhe motra.Jetonim ne varferi te plote.Isha vetem 10 vjec kur nena me tha te beja hapin e pare te vjedhjes dhe me drejtoi te komshinjte,qe po ashtu ishin te varfer dhe jetonin me mundime te perballonin edhe ushqimin ditor te tyre.E fillova me vjedhje pulash,dhe kish raste kur vidhja dhe ndonje qengj apo dele.Kur ja coja nenes nena me pergezonte dhe me thosh mendohu ke do vjedhjesh neser,cfare do me sjellesh neser.E vazhdova me vjedhje shtepie ,ku nena mi pranonte dhe me kerkonte akoma me shume deri sa arita ne vjedhje bangash.Eshte kjo nene qe me riti dhe detyroi me vjedhjet.Kjo rezume qe djali i beri jetes se tij shokoi gjyqin dhe gjithe sallen.Spaku sot po areston shume bije dhe bija qe jane detyruar nga pronaret e tyre rama- veliaj ,vetem te vjedhin, pra [ prinderit e tyre rama veliaj ] Por a do kete ndonje djal apo vajze nga keta qe po areston spaku,nuk them ti kafshojne ,apo keputin veshin rames dhe velise,pronareve,qe i kane detyruar keta te firmosin keto vjedhje dhe ta thone ,qe keta jane ,nena e atij djali qe u denua me vdekje per vjedhjet ,qe kish bere,nga detyrimi qe i bente nena te hante mishin e vjedhur dhe parate qe i vodhi duke vrare te pafajshem. dhe te thone qe keta rama-veliaj na detyruan dhe parate ata i kane mare,pavaresishte se spaku e di kush i ka marre ato para.

 7. Qesharakëzimi eshte si bicim rrotkarizimi. E ka kap nipin e Hyses qe nga koha kur deshte me u bo ambasador ne Itali.
  Kur SPAku leshon flet arresti per Ahmetaj, kjo eshte deshmi e korrupsionit qeveritar.
  Kur SPAku nuk areston sipas oreksit te Andit, eshte qesharak.

  Meqe ra fjala, Andi as nuk ja ka haberin ligjeve. Ka mbaru shkollen e filoqylit dhe bote si kuler para Dajtit e ne demokraci si ka thone njeri puna mbare…. (shitja bythes nuk quhet pune).

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Bushati nuk shkruan për idiotë si ti, si ju që jeni shumë, ju idiotë e mbani ram hajdutin në qeverisje, se jeni të paaftë, dembela e torollakë!

 8. O sufllaqe, KAPSI e fali Ahmetajne bashke me milionat sepse aty e kishte dhe nuk e arrestuan por e lane te ikte dhe tani leshojne flete arresti qe te fshije bythen me to.

  KAPSI duhet te arrestoje kokat e mafies dhe hajdutet e buxhetit: Ramazan Rama qe beri ligj nominal , ligj Fusha per ti fal toke publike nje kompanie per te bere kulle apo falja e tokes per lepiriesin e bythes se tij Karlo Bolja dhe Erion Mamqire Veliaj qe ka firmosur kundra ligjit duke eleminuar Keshillin Bashkiak per ngritjen e inceneratorit fantazme.

  KAPSI kaps ashtu sic ka emrin. Kapsi eshte bere si kamzhik i Rilindjes per ti thelluar dhe trashur asaj themelet e rregjimit diktatorial.

  Kur te arrestohen keto robqire, kur te ju sekuestrohen leket e vjedhura nga buxheti (taksat e mia, te tuat e gjithe shqiptareve), athere do i falenderoj une i pari Skapistat.

 9. VIDEO LAJM: Familja Berisha nën hetim, nusja kërcen me këngë ruse,po ju cecene te salihut e shpellkare te argites nuk pushoni se theni se spakun e ka kap rama,por faktet flasin ndryshe spakun e ka kapur amerika o morrat e kuq te salihut.

 10. Turpi per SPAKU por turp me i madh per shtetin amerikan qe harxhoi dollaret e popullit te tij per te ngritur nje drejtesi te korruptuar me keq se e para se kerkon te na bej dhe budallenj.

  Mos i hengshit 100 milionet e vjedhur

  1. Haaa po amerika vetem shpik …spak..pranver arabe…neodemokraci…etj etj..sa ka popull dele si shqiptaret qe u bastarduan nga agjitpropi 45 vite

 11. ANDI BUSHATI ,ARMAND SHKULLAKU E TALLIN KEQ YMER KELLIREN ME PUBLIKIMIN E DOSJES SE GREG KRISTAQ RAMES thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT MUT VELIUT KAR BOLES BOLINO KOL KYCIT EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE BERAT BUZHALES

 12. Siç mund ta dini shumë mirë, ka opozitarizëm idealesh, idesh e alternativash, por ka edhe opozitarizëm thjesht poltronësh.

  Kundër ujkut lufton edhe bariu, por me ujkun përleshet edhe çakalli. I pari synon mbrojtjen e tufës së deleve, ndërsa i dyti kërkon rrëmbimin e presë për vete. Ky është edhe rasti i babait tuaj Sali Berisha, prandaj është cinike të pyesësh “ku gabuam” (domethënë ne Me i indinjuari ky Tironsi prej vicidoli qe i ben fresk salihut kur dhjet.

 13. OR YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT? YMER TE MBANE GOJA ERE MUTI PRANDAJ TE TALLIN ANDI BUSHATI ,ARMAND SHKULLAKU FATOS LUBONJA DHE ENTON ABILEKAJ thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT SE ESHTE DUKE TE PRITUR VETEM NE BREKE NGJYRE MAVI

 14. Shkoni hani ndonje akullore dhe jeni rehat.
  Veli fiku behet gati te marri partine komplet prandaj i rruajne trapin.
  Askush nuk e rruan ,askush nuk can sumen
  Hiqeni tapen nga goja cilimi….

 15. Që Amerika e majtë e ka kaluar cakun për qenë ai vend demokratik me Shqipërinë duket qartë. Në vënd që me gjithë mend t’a rregullonte sistemin e drejtësisë duke mbështetur Ramën e shkatërroi atë!!! Me qëllim apo pa qëllim kjo është për t’u parë. Por nuk është se nuk mund të mos t’a kuptonin që Rama po e bënte pronë të vetën dhe jemi këtu ku jemi. Aspaku në vënd që të godasi figurat kryesore merret me ato sekondare. Dhe më e keqja hyn në hetime politike sigurisht e urdhëruar nga Rama. Se ku do venë kështu do të duhet një reformë tjetër për të larguar këta militantë rilindas nga sistemi.

 16. Origjina e Berishës dihet që është nga fshati Viçidol i Tropojës.

  Kjo është e vërtetë vetëm për kryeministrin Sali Berisha, ndërsa babai i tij ka lindur në Berishë të Pukës. Saktësisht nuk e di vitin, por sipas asaj që tregohet ende në fshatin tonë, ka ndodhur në fillim të shekullit të kaluar, pra rreth 100 vjet më parë. Gjyshi i Berishës ka vrarë priftin e fshatit dhe për këtë shkak është përzënë që andej dhe është vendosur në Viçidol të Tropojës.Antiamerikani Gimi e kakuptuar qe amerika eshte e majte,po gjermania o gimi,po franca,ku jane?

  1. Antiamerikanet shqiptare pjelle e foltores njesoj si shqiptaret perkrahesit e ISI-it. Amerika me te mirat dhe te keqiat eshte bekim per vendin tone qe fqinjet dhe aleanca e vjeter Moske-Athine-Beograd duan ta shqyejne.

 17. YMER TREGOJ ANDI BUSHATIT ,ARMAND SHKULLAKUT ,FATOS LUBONJES ,ANDI BEJTJES DHE DOKTORIT I KUJT ESHTE GREG KRISTAQ RAMA DHE KU E KE CERTIFIKATEN E LINDJES SE GREG KRISTAQ RAMES thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH DRITAN HALE-s,FRRYK CYPIT DENIS MINGES,KAR BOLES BOLINO ,KOL KYCIT DHE ALAXANDER VUCIC

 18. Berisha dhe Meta e dinë se çfarë kanë bërë dhe meqë hetimet i kanë nëpër këmbë, thjesht mendojnë se po u vjen ora ndaj dhe janë agresivë me atë që ka ndodhur me inceneratorin e Tiranës. Nuk e kanë as me hetimin, as me mungesën e shpresës se nuk do zbardhet. Përkundrazi janë të shqetësuar që për atë po arrestohen njerëz dhe për gjëra të vogla. Kështu kur mendojnë se çfarë kanë bërë vetë, mund të vijë radha. Për kaq janë të mërzitur. Thjesht se mendojnë që këtë javë dhe në vazhdim kanë radhën.

 19. Rrëfimi i pazakontë/ Si vrau gjyshi i Berishës priftin e fshatit dhe pse Doktori s’flet kurrë për të shkuarën e tij?

 20. Qajini hallin lalit ju. Ai i ka bo recel fiqte edhe kumbullat. E ka kryp edhe mishin. Shkoni shikoni sa jane rritur te ardhurat e Ajola Xoxes qe kur lali u be kryetar bashkie. Kane fillu bejne edhe ndertime, bashke me Arber Maznikun se nuk u mjaftojne 20-30%. Ne bejme lufte neper portale, ata bejne pare

 21. Ndryshe nga Sali Berisha, Enver Hoxha nuk I futi fëmijët e tij në listën e pasardhësve të pushtetit. Nuk I kishte më budallenj se fëmijët e Saliut, por nuk e bëri. Në këtë pikë, ky po ja kalon, se atyre idiotëve në PD po u lë dhe pasardhësen që të mos kenë shpresa të ngrenë kokë.

  Tani të gjithë ata që sot mendojnë se 33 vite më parë rrëzuan Enver Hoxhën, duhet të shikojnë se Enver Hoxha I tyre, atë që ata vazhdojnë ti shkojnë pas, është më I paftë se Enver Hoxha I parë, më hajdut, dhe natyrisht më tribal.

 22. ANDI BUSHATI ,ARMAND SHKULLAKU E TALLIN KEQ ZAGARIN E MJERUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT DHE ALEXANDER VUCICIT

 23. Ndryshimi i masës së sigurisë nga “Detyrim paraqitje” në “Arrest shtëpie” vjen pas refuzimit të ish-kryeministrit për të zbatuar vendimet e Gjykatës.

  Berisha ka deklaruar se do ta zbatojë vendimin nëse Parlamenti voton për heqjen e imunitetit të tij.Trimi serb po behet gati,i ra bytha ne uje.

 24. Data 12 DHJETOR 2023 do te perkujtihet si DITE FESTE E NDESHKIMIT TE TRADHTISE, VRASJEVE DHE VJEDHJEVE TE PERBINDESHIT TE VICIDOLIT, QE E MBAJTI PENG SHQIPERINE PER 30 VJET.

  1. YMER KELLIRA IK FUTJA KARIN NE BYTH EDI RAMES E MOS SHKRUAJ KETU TE LAPSI thotë:

   YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT MUT VELIUT KAR BOLES BOLINO KOL KYCIT DHE ALEXANDER VUCIC

 25. E kanë moto të tyre. Futja atij që janë prapa meje. Rama do me ja fut Veliajt e ky e heq nga suma e tij e ja le vartësve të tij!!! Pra në fund e hanë ata që pak kanë të bëjnë me aferat korruptive të njishave!!

 26. Sa qenkan keta te stanit te kuqaleve ore, lehin e nxjerrin dhembet kush me shume se tjetri ne komente pa mete voglin argument e fakt,, vetem shpifin, e shpifin sipas stilit kodoshjan,, qe shpif e shpif se dicka mbetet.Por, me shume diskretitojne karakterin e qenien e tyre si zorraxhinj, lepires prapanice, se sa jane korrekt e objektiv, qe ne te tere kete diskriminimi i ketij pushteti hajduto banditesk, hidhen e cirren me nofka kunder demokrateve e Berishes.Le ta shohin veten se nga erdhen, genin, rracen, bindjet, e pastaj te flasin nen kostumin e vjedhur, apo lekuren e nderruar.Kjo sere patronazhistesh injorante me shume do e deskretitoje e do i heqe kallaisjen ketij sekti pushtesh trashegimtaresh qe si hijena shkretetire mjaullijne kunder demokrateve nga te cilet vetem prosperitet paten, e kjo edhe mund te kete qene gabimi, LAJE KOKEN E QENIT, QENI TE HAN KEMBET.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *