• |
ide | kryesore

Ku shkuan paratë e inceneratorëve/ Mirel Mërtiri thyen për herë të parë heshtjen

Arkiva, Lajme, Të fundit
Mërtiri


I akuzuar si një nga personat kryesorë të aferës më të madhe korruptive në Shqipëri, asaj të inceneratorëve, Mirel Mërtiri ka vendosur të thyejë heshtjen. I kërkuari i drejtësisë ka vendosur të flasë për herë të parë në media për të gjitha akuzat që i janë bërë ndër vite për këtë aferë. Intervista e tij do të transmetohet mbrëmjen e së hënës në emisionin “Çim Peka LIVE” në SYRI TV.

Në një intervistë për gazetarin Çim Peka, Mirel Mërtiri ka premtuar se do të shpjegojë aferën korruptive për të cilën akuzohet dhe faktin se ku kanë përfunduar parët e inceneratorëve.

Mirel Mërtiri dhe Klodian Zoto janë dy biznesmenët e shpallur në kërkim për këtë çështje. Mërtiri është ndaluar në Austri, por atje ka hapur një proces gjyqësor ku po godet ekstradimin në Shqipëri me pretendimin e një azili politik. ©LAPSI.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Syri TV (@syri.tv)


Afera e inceneratorëve/ Mirel Mërtiri thyen heshtjen, flet në ‘Çim Peka LIVE’


3 Comments

 1. Sa i ngjan ky qimi ulqiut. Keta komunistet kane nje gje te veçante: kur fillojne e burerohen lejne mustak edhe mjeker si qime bythe, njesoj eshte edhe ky qimi.
  Sa per paret pyetja kryesore duhet te ishte: Parate e kujt vodhen keta qelbesira ?
  Ne lidhje me kete pietje jarge pallkaris do thoshte me nostalqi: paret e shteti kane vjedhur mo…..
  Ndersa vlera e pyetjes eshte se: Keta qelbesira qe jane te te njejtit Sekt, atij mavi, kane bashkepunuar si organizate kriminale shteterore per te grabitur shqiptaret dhe per pasoje do te duhet te heton si e tille, pra nga koka e vertete e deri tek “sardelja”….. .
  Pyetja e dyte e ka pergjigjen brenda nder vite: financim fushatash per te vjedhur zgjedhjet, Financim kurvash dhe baxhellash te ridhjerjes, ndersa kryesorja eshte qe pjesa me e madhe e pareve ka shkuar tek karo-ministri monster.
  Ajo qe nuk po kutpjne shqiptaret eshte fakti se HAJDUTI kryesor ne kete mega-grabitje eshte kryeministri.
  Po pse o popull kaq te trashe jeni qe te mos e kuptoni se leket e buxhetit i menaxhon qeveria, dmth Kryeministri e per pasoje nuk ka shance qe dikush te grabise qindra miliona euro dhe keta nuk dine gje….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *