• |
ide | kryesore

Largimi i emigrantëve nga Shqipëria pas festave, fluks në pikat e kalimit kufitar në Kapshticë dhe Qafë-Thanë

Lajme, Të funditPas festave të fundvitit emigrantët shqiptare kanë filluar të rikthehen në vendet ku ata jetojnë dhe punojnë.

Gjatë 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 2727 shtetas dhe kanë dalë nga territori 6321 persona. Ndërsa në Qafë Thanë kanë hyrë 3361 shtetas dhe kanë dalë 2941. Fluksi më i lartë është shënuar në dalje të pikës së kalimit kufitar të Kapshticës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *