• |
ide | kryesore

Ngjarja tronditëse në Pogradec, 29-vjeçari bashkëjetonte dhe abuzonte seκsualisht me një 12-vjeçare

Lajme, Të fundit
prostitucion, policiaNjë ngjarje tronditëse ka ndodhur në Pogradec. Mësohet se një 29-vjeçar ka abuzuar seksualisht me një 12-vjeçare. Ishte nëna e vajzës ajo që denoncoi ngjarjen në policinë e qytetit. Përpara bluve, e mitura ka deklaruar se prej 2 vitesh ishte në një marrëdhënie me 29-vjeçarin, me iniciale K.T. Ajo gjithashtu ka treguar se ka qenë dëshira e 2 palëve për të krijuar këtë lidhje.

Përgjatë 2 viteve, nëna e vajzës ka bashkëjetuar me babanë e 29-vjeçarit, së bashku me këtë të fundit dhe vajzën e saj. Sipas policisë ata bashkëjetonin të katërt në shtëpi. Ndërkohë, policia e ka shoqëruar 29-vjeçarin në komisariat.3 Comments

  1. Edhe sikur të ketë pasur dëshirë për marrëdhënie e mitura gjithësesi PËRBËN vepër penale! Ajo nuk e ka arritur ende moshën e lejuar për të shprehur dëshirën të krijojë marrëdhënie! Në Shqipëri kjo moshë është e caktuar me ligj 14 vjeç (dhe mashkulli nuk mund të jetë më tepër se 4 vite më i rritur për moshat e mitura)
    Ai 29 vjeçari mund të bashkëjetoj me një femër 18+ e jo më pak se aq!
    Ndërsa me një 12 vjeçare konsiderohet përdhunim (edhe nëse ajo ka dëshirë)

    1. Sipas lajmit, ai ka dy vite qe …. I bie qe te kete qene vetem 10 vjec.
      Per cfare ligji flet ti, keto sjane ne rregull nga trute. Une mund ta “mirkuptoj” po te ishte nje 14 vjecare se te pakten eshte e pjekur seksualisht, por me nje 10 vjecare eshte perdhunim i paster.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *