• |
ide | kryesore

Dyfishohen tarifat e shërbimeve për marrjen e patentave

Arkiva, Lajme, Të fundit
tarifatTarifat e shërbimeve për lejet e drejtimit janë dyfshiuar ose trefishuar, urdhër ky i cili ka hyrë në fuqi prej datës 16 Janar.

Shkresa është firmosur nga Drejtoria e Përgjithshme të Transportit Rrugor dhe është miratuar nga Ministria e Infrastrukturës.

Në dokumentin e siguruar nga News24, zbulohen tarifat e reja që kanë hyrë në fuqi për shërbimet e lejedrejtimeve.

Për të dhënë provimin e njohurive teorike kur nuk e fiton testin teorik në provimin e parë duhej të paguaje 400 lekë si tarifë, ndërsa tashmë duhet të paguash 1200.

Gjithashtu për riprovimin e testit të praktikës kur më parë do paguaje 500 lekë tashmë do të paguash 4-fish më shumë.

Për t’u pajisur me leje drejtimi për të gjitha kategoritë nga 3500 lekë tashmë do paguhet 4500 lekë.

Edhe një sërë shërbimesh të tjera për patentat janë dyfishuar, si pajisja me leje drejtimi ndërkombëtare, pajisja me “Leje”dhe provim kualifikimi teorik pas humbjes totale të pikëve ose heqjes së lejedrejtimit, por edhe për autoshkollat për detyrimet që kanë për ushtrimin e aktivitetit. 10 Comments

  1. Jooooo,dyfishim???
   Shume pak, kater fish rritjua!
   Ketij populli dele,edhe shpirtin tu marresh ,pak e ka!
   SA PO KENAQEM! VDEKSHI O JU QE E VOTUAT,JU QE E SHITET VOTEN,JU QE E VODHET VOTEN,JU QE BENI SPIUNIN,SERVILIN DHE PATRONAZHISTIN! RROFSHIN OPOZITARET E VERTETE!

 1. Qija ropte se keshtu merr me shume vota! Me kete vend lloj popull loqe edhe 50 vjet te tjera Ramovici ne pushtet, pastaj ia kalon Zahos.
  Qijeni kete popull se me shume vota merr rilindja.

 2. E kuptoj që është mërzit duke dalë në ballkonin e shtëpisë së vet çdo natë, por për çdo rast mund t’i ofroj edhe ballkonin e shtëpisë sime.

  Thjesht duhet të marrë leje në SPAK që të kalojë Bulevardin”Nje tufe koqesh keto,po vitet qe jane zgjatur te perdorimit te patentes,kjo nuk ju pelqen o koqet e salihut e mulit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *