• |
ide | kryesore

Usher flet për “luftën” me Justin Timberlake, shkak Justin Bieber

Paparazzi, SliderUsher pranon se ai dhe Justin Timberlake dikur dolën kundër njëri tjetrit për Justin Bieber.

Në një intervistë të re, këngëtari i R&B kujtoi se si ishte kur ai dhe anëtari i *NSYNC donin të nënshkruanin me Jsutin një kontratë regjistrimi në fillim të viteve 2000.

“I paraqita Scooter-it një ofertë që më dukej sikur nuk mund t’i rezistonte,” u shpreh ai për menaxherin e ardhshëm të Bieber.

“Ne ndërtuam një miqësi, por kjo padyshim që do të krijonte një partneritet që do të na përfshinte përgjithmonë dhe ishte paksa një luftë ofertash mes meje dhe Justin Timberlake.”

Usher përfundimisht fitoi kundër Timberlake dhe nënshkroi Bieber, 29 vjeç, me kompaninë e përbashkët diskografike të tij dhe Scooter Braun, Raymond Braun Media Group, në 2008.

Artisti të kuptohej se nuk ka mëri mes tij dhe Timberlake,duke vënë në dukje se ai “gjithmonë donte të bënte një disk” me këngëtarin “Selfish”,me të cilin ai është krahasuar shpesh gjatë viteve.

“Unë kam kontaktuar shumë herë, por ne kurrë nuk kemi arritur ta bëjmë atë të ndodhë,” shpjegoi ai.

“Unë jam i motivuar nga njerëz si Justin. Mendoj se ai është një interpretues i mrekullueshëm dhe mendoj se ai ka një trashëgimi që duhet respektuar dhe të mos krahasohet me askënd tjetër.”

Siç u raportua më parë, shumë fansa shpresonin që Bieber, të cilin Usher personalisht e udhëhoqi, do t’i bashkohej atij në skenë për shfaqjen e tij të pjesës së parë të Super Bowl 2024 fundjavën e kaluar.

Page Six raportoi ekskluzivisht në atë kohë se Bieber refuzoi ftesën e Usher sepse ai thjesht “nuk po e ndjente”.

Ditë më vonë, Usher konfirmoi se ftesa ishte refuzuar nga Bieber, duke thënë në emisionin radiofonik “The Breakfast Club”, “E dini çfarë, nuk funksionoi me Justin”.

Ai zbuloi se të dy kishin “një bisedë të shkurtër”, por në fund vendosën të bashkëpunojnë “në të ardhmen”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *