• |
ide | kryesore

Emma Stone sqaron situatën me Jimmy Kimmel në Oscars

Paparazzi, SliderNjë muaj pas natës më të madhe të Hollivudit, Emma Stone ka sqaruar aludimet se e quajti prezantuesin e Oscars Jimmy Kimmel një “p-k”.

Gjatë një interviste me The Hollywood Reporter, asaj iu kujtua se “disa njerëz mendonin se ju e quajtët Kimmel një p-k”.

Aktorja u përgjigj: “Jo! Unë nuk e quajta p-k. Unë nuk u mërzita fare me të. Do të më duhet ta shikoj atë.”

Thashethemet janë përhapur që nga ceremonia për komentin pasi Kimmel  bëri një shaka për filmin e saj të nominuar, “Poor Things” – që i dha Stone, Oscarin e dytë për aktoren më të mirë.

Pas klipeve, prezantuesi i natës vonë tha: “Këto ishin të gjitha pjesët e ‘Poor Thing’ që na lejohet t’i shfaqim në TV”. Kimmel po i referohej skenave të shumta intime të filmit me vlerësim R. Kur kamera shkoi tek Stone, ajo i tha diçka burrit të saj, Dave McCary. Ekspertët e mediave sociale supozuan se ajo e ofendoi, por të tjerët menduan se aktorja mund të kishte qenë dakord me të.

Stone e filloi fjalimin e saj të pranimit me një shaka të sajën, duke iu drejtuar një mosfunksionimi të garderobës: “Fustani im është grisur. Mendoj se ka ndodhur gjatë ‘I’m Just Ken’. Jam shumë e sigurt.” (Në atë kohë, bashkëpunëtori i saj i shpeshtë Ryan Gosling sapo kishte interpretuar këngën nga filmi i tij “Barbie.”)

“Gratë në skenë, të gjitha jeni të pabesueshme, dhe gratë në këtë kategori: Sandra [Hüller], Annette [Bening], Carey [Mulligan], Lily [Gladstone], e ndaj këtë me ju. Ka qenë një nder i madh të bëjmë të gjitha këto së bashku. Shpresoj që të vazhdojmë të bëjmë më shumë së bashku. Nuk e di se çfarë po them.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *