• |
ide | kryesore

Punëtori i ndërtimit humbi jetën në vendin e punës, shoqërohen në polici dy shtetas

Lajme, Të fundit
Vlorë


Një aksident në punë me pasoje humbjen e jetës së një punëtori ndodhi këtë të shtune në Shëngjin. Si pasojë blutë kanë shoqëruar 2 persona në polici. Ngjarja u ndodhi në zonën e Kunes, ndërsa viktimë mbeti Preng Gjoni rreth 50-vjeç. Mësohet se gjatë punës një dërrase u shkëput dhe e goditi në kokë. Si pasojë e plagëve të marra, ai mbërriti pa shenja jete në spital.

Policia mbërriti menjëherë më vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave dhe ka shoqëruar 2 vetë. Ky është aksidenti i dyti që ndodh në harkun kohor të dy ditëve Shëngjin.

‘Rreth orës 13:30, gjatë punës në një objekt në ndërtim, shtetasit P. Gj., 50 vjeç, dyshohet se i ka rënë një dërrasë druri mbi kokë dhe për pasojë ai ka humbur jetën në spital. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave dhe dokumentimin me prova ligjore të këtij rasti.

Ndërkohë janë shoqëruar në ambientet e Policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dy shtetas që ishin duke punuar në objektin ku humbi jetën 50 vjeçari.’, thuhet në njoftimin paraprak të policisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *