• |
ide | kryesore

Votohet projekt rezoluta anti korrupsion/ Të hënën Rama merr flamurin në Kuvend

Arkiva, Lajme, Të fundit
rama xhafa


Shumica parlamentare i ka hapur rrugën me votat e saj një tjetër fjalimi të kryeministrit kundër korrupsionit në parlament ditën e hënë kur do të votohet rezoluta e propoziar nga PS.

Me 9 vota të mazhorancës në Konferencën e Kryetarëve dhe me bojkotin apo JO-në e opozitës është miratuar projektrezoluta “Për thellimin e reformave për mirëqeverisjen, sundimin e ligjit dhe antikorrupsionin për Shqipërinë 2030 në Bashkimin Evropian”.

LEXO ME TEJ:

Lapsusi i pandërgjegjshëm për SPAK që tradhëtoi Edi Ramën 

Projekt rezoluta do të kalojë të hënën në seancën plenare ku pritet që Edi Rama të mbajë një fjalim të gjatë me temën se korrupsionin e kemi trashëgim nga perandoria osmane dhe se vetëm rilindja po e lufton. Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Bledi Çuçi propozoi datën 27 maj 2024 për dërgimin në seancë në Kuvend. “Nuk mund ta bëjë qeveria këtë gjë prandaj po marrim një iniciativë të tillë në Parlament. Qeveria është një nga institucionet që do të raportojë për mirëqeverisjen dhe luftën kundër korrupsionit. S’ka asnjë merak për mbivendosje kompetencash nga Këshilli i Integrimit Evropian apo komisionet e tjera” tha ai.

Fjalimi absurd/ Rama e gjen origjinën e hajdutëve të tij në perandorinë otomane

Sipas burimeve të LAPSI.AL kjo rrezolutë do ti hapër rrugë krijimit të një komisioni parlamentar që do të drejtohet nga Fatmir Xhafa. Shumëkush e ka parë këtë si një nismë për të penguar punën e SPAK, sepse Xhafa do të krijojë një super komision me shumë vartës dhe me zyra të veçanta.

Por më shumë do të mësohet gjatë seancë parlamentare të së hënës dhe qëndrimit që pritet të mbajë aty kryeministri.

©Lapsi.al


10 Comments

  1. Hihihi,tani duhet ringrit qadra nr 2 ku do ngujohen saliu edhe luli ,njesoj siq u ngujuan ne qadren nr 1 hihihi.

 1. Keta jane t’ju shkerdhesh grate motrat ,ato qe i kane pjelle dhe femijet e djepit.Hajdutet na nxjerrin ligje gjoja po luftojne korrupsionin.

 2. O ” rilindas” patrinazhist nuk luftohet korrupsioni me rezoluta, nuk luftohet korrupsioni me fjalime dhe dengla! Kur iu pruri ne pushtet Likja qe ishte simboli I korrupsionit ju thoshit e kane fajin njerezit dhe jo sistemi,tani pas 11 vitesh ,pasi ia moret Likes edhe sinine,edhe tepsine,edhe timonin edhe rriten ju jeni simboli I nje qeverie te dhjere nga koka te thonjte e kembes! Refirmuat edhe drejtesine nen bekimin e amerikaneve dhe europianeve dhe korrupsioni sa vjen edhe thellohet,sepse I pari juaj Edvin mavija eshte grabitesi me I madh I taksave te shqiptareve! Ne nje vend ku hajduti I hajdutit denohet 2 here me shume se hajduti qe vjedh shtetin jo reform qe nuk eshte ber,por kjo reforme eshte tesresisht ne duart e mavijes Edvin!

 3. Nga lidhjet me Berishën te blloku i llogarive, zbulohen të pathënat e Martinajt: E ‘veshi’ krimin me papion dhe kollare,bllof do dalesh o bushat si gjithmone,te henen do e votoje dhe tabaku me shoke

 4. Bojkot masiv te henen , lereni te llomotise si rrot kari para zarave te vet te haje mut si eshte mesuar . Le ta ktheje dhe kuvendin ne salle pleniumesh.

  1. Pse kush eshte tabaku o rrote kari, ollbrajti?
   O fshatar, o shoku lekurekuq symongol, te shkepte uleri manjaku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *