• |
ide | kryesore

Rama sulmon opozitën nga Milano: S’janë larguar 1 milion shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama


Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Milano në takim me diasporën, u shpreh se opozita gënjen kur thotë nga vendi janë larguar 1 mln shqiptarë.

“1 mln shqiptarët të larguar. Është gënjeshtër e ligë dhe e turpshme njëlloj si ajo e autobuzëve të ardhur nga Tiranë që ofendon dinjitetin patriotik të shqiptarëve të Greqisë që u shkrinë si lumi në det në atë përqafim kuqezi të Athinës për të treguar dashurinë, për të shprehur mallin e manifestuar krenarinë për Shqipërinë.

E vërtetë është që në 10- vite kanë ikur më shumë se shqiptarë se sa janë kthyer. Por Shqipëria e narkoshtetit, e mbytur në korrupsion, ku nuk ka as punë e shpresë, është një Shqipëri që ekziston vetëm në humnerën e gojëve që përndjekin tokën e fëmijëve të Shqipërisë që në 1912. Që prej asaj ditë më të ligjtë e armiqve të vet Shqipëria i pati nga radhët e parisë së vet.
Shqipëria ka një luftë të madhe me krimin e korrupsionin, të trashëguar nga shekuj ndarje të dhunshme me Europën.

Shqipëria sot ka fituar besimin e botës dhe meriton besimin e çdo shqiptari si ju që e di se asgjë nuk arrihet pa mund e sakrifica.” – u shpreh Rama.

Lexo më tej: Takimi me socialistët në Milano/ Nxirren jashtë të rinjtë që kërkuan të drejtën e votës 


16 Comments

 1. Rambastardi tall karin me kët popull

  Pr ops non stop

  Njrri qe qeveris me facebook dhe klikime, dhe “fiton zgjedhjet” me bandat rraja ndoka bajri qazim sejdiu tur bushi tom doshi
  qifja iner lala eetj etj plehra krimi anembane vendit aah dhe me korrupsionin e inceneratoreve vilma nushit, meria qe e beri nderkombetar qe me mcgonical e escobar

  1. Popull dele,kush shkon ne takim me kete monster…qka do degjoj megata nga ky hajdut.! More ky nuk i lejon te votojn ,ky eshte enveri modern ,armiq brenda ,armiq jashte.!!

 2. Armik më të urryer nuk kanë pasur njerëzit në ate tokë që ti e ktheve në kurvistan çingijstan patronazhistan…
  Bushtër shërr-nxitëse.
  Ne vend që të lejohen diaspora të votojnë kë të duan..,
  Ti me shurrën e qelbur që të rrethon…fusni xixa lart e poshtë për pseudopatritizëm me striptizëm e kurvizëm baxhello(kengëtareësh) të djegur nga drogërat e bandave tua te kokëpalarëve vrasës copëtues kufomash kasapë me pagesë.
  Ti urreje pater kristaon qe te perdhunoi nje nga kurvat e tua…
  Dhe tani flet per patriotizëm çingijesh me sifilis dhe gonorre.

 3. Dhe tani del bajga e kristaqit dhe thotë se vetem kjo bajgë kundërmuese bashkë me diarrenë patronazhiste po j’a mbron nderin dhe dinjitetin vëndit…
  Poshtërim kolektiv nga shurra e qelbur e atyre që na skllavëruan për 45 vjet dhe tani vazhdojnë me mënyra te tjera skllavërie ç’kombtarizuese dhe exterminuese.

  1. Skanë ikur 1 milion thotë bastardi!!
   Kanë ikur në 97?
   Po si në 91 ,97 e 13 kanë nga politika asgjësuese e Shqipërisë të PP, ku i çoi njerëzit në ambasada e porte 90-91!!
   Nga PS në 97 nga rebelimi komuniste socialist me terrorin e ushtruar ndaj popullatës ndër ta shumica demokratë duke kërcënuar deri me vrasje. Me territorin ndaj administratës publike kur erdhën në pushtet me zgjedhje pa opozitë duke e zbrazur atë nga njerëz intelektual e integritet dhe së fundi perla e qeverisjes së tij 13 -24 ku sërish hoqën krejtësisht administratën e duke vendosur militantë, kriminalizuar tërë institucionet e shtetit,me korrupsionin e vjedhjen kolosale të parave të taksave paguesve,duke përqendruar ekonominë në oligarkë dhe duke falimentuar ekonominë reale. Këto bënë largimin masiv prej 1 milion shqiptarë!!!

 4. Po mire mer RROTE KARI, meqe nuk jane larguar 1 milion shqiptare qe thua ti, ça pidhin e satome do ne Milano …… sepse me logjiken e arit qe ke ti i bie qe atje ku ke shkuar ti te jene vetem ata te vitit 1991-1992 ……
  FUNDERRINE qe do kalbesh si KERME
  Komunistin burrishe e mbyllen ne shtepi dhe nuk kane çfare ti bejen se ka kaluar te 80-at, por ti do te kesh fundin me te shemtuar politik, ekonomik, familjar dhe si rrace dhe e di pse : Asaj gjelle i ke bere YZMETIN, nuk do te te vije asnjehere nga shqiptaret (kete ti e di shume mire), por nga ata te cilet te ushqyen dhe te bene keshtu

 5. Beje nje kocert dhe mblidhi te gjithe qe nga tigri deri tek te gjithe ata qe te hane fiq e dardha ,trangull dhe patllixhane o qelbesirehane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *