• |
ide | kryesore
Andi_Bushati.jpg

Dhjetë vjet mbrapa me LSI-në

(www.lapsi.al) – Pashë sot në mëngjes numrin e gazetës "Integrimi" të LSI-së që festonte dhjetë vjetorin e krijimit të kësaj …

la gaiola 5.jpg

Ishulli magjik i tersit

Dhe ju mendonit se ky ishull është kushedi sa paqësor… Është e pamundur të mohohet se Isola la Gaiola është …

anatol_lieven_edited.jpg

Një rrugëdalje për Kievin dhe Moskën

Progresi i konfliktit në Ukrainën lindore është krejtësisht i parashikueshëm. Përderisa rebelimi nisi me mbështetjen e Rusisë, pesë muaj më …

dallga1.jpg

Guxim mbi 30 metra

Të apasionuar pas aventurës dhe sporteve ekstreme kanë pushtuar këto ditë brigjet e Portugalisë për t'u hedhur mes dallgëve gjigande …